Xiaomi Mi Note 3 předběhl v testu DxO Mark oba iPhony 7

DxO Mark

I když už jsou ty nejzásadnější fotomobily letošního roku představeny a v DxO je řádně otestovali, redaktoři stále čile pracují a to i před nadcházejícími svátky. Aktuálně si totiž vzali na paškál telefon Xiaomi Mi Note 3.

Xiaomi Mi Note 3 spadá svým zaměřením do vyšší střední třídy, a právě o to více překvapující je jeho umístění v celkové tabulce. Tu sice stále vede Google Pixel 2 s bodovým náskokem před iPhonem X a Huawei Mate 10 Pro, Xiaomi Mi Note 3 si však vysloužil známku 90 bodů, se kterou předběhl jak iPhone 7, tak iPhone 7 Plus. A to stojí pod 10 tisíc korun. Zároveň se stal nejvýše umístněným modelem značky Xiaomi.

DxO Mark

 

Klasické duo objektivů

Ono ale i za tu cenu dostanete hodně muziky. Telefon totiž nabízí dva opticky stabilizované 12megapixelové fotoaparáty se světelností f/1.8, respektive f/2.6 u teleobjektivu, který nabídne dvojnásobné přiblížení. Jak sami redaktori DxO zmiňují, poskytuje opravdu rychlé automatické ostření, příkladnou expozici, kvalitní přiblížení, povedené rozostření (bokeh) i nízkou míru šumu.

Co se naopak nelíbilo, je nízká hladina detailů při slabém osvětlení, viditelný šum ve stinných místech a při slabém světle a občasné nedostatky ve věrném podání barev. To alespoň co se fotografických dovedností týče, ve kterých telefon obdržel 94 bodů.

DxO Mark

U videa je to obecně slabší a stejně tak na tom je i Xiaomi Mi Note 3. V tomto testu totiž obdrželo bodů 82. Líbila se přesná expozice i vyvážení bílé barvy či účinná stabilizace videa. Pomalý rozhodně nebyl ani důležitý autofokus. Opět ale videozáznam trpí nižšími detaily a to za všech světelných podmínek. Problém dělala i změna ostrosti na po sobě jdoucích záběrech.

Nejzajímavější na tom je, že za dostupnou cenu tak pořídíte opravdu kvalitní fotomobil, který se může srovnávat s úplnou špičkou. Vzhledem k tomu, že Xiaomi nikdy na kvalitu fotoaparátů příliš nehledělo, je možná i pro ně tento výsledek velice milým překvapením.K ompletní test si můžete přečíst na stránkách DxO.

 

Zdroj: DxO Mark

Tags from the story
, , ,