Zerocam – foťte bez nutnosti cokoliv nastavovat a upravovat

Zerocam

Zerocam je foto aplikace pro iPhone bez nastavení a s minimálním postprocesingem. Nemusíte si tak lámat hlavu, co zapnout nebo vypnout a jak poté fotku upravit.

Aplikace Fotoaparát pro iPhone získala od roku 2007 mnoho funkcí. Uživatelé mohou například měnit zaostření, vybírat mezi různými režimy, používat filtry, používat noční režim a mnoho dalšího. A zatímco někteří uživatelé dávají přednost možnosti používat aplikace třetích stran s ještě větším množstvím ovládacích prvků, Zerocam je nová aplikace fotoaparátu pro iPhone, která nemá žádné ovládací prvky ani nastavení.

Zerocam zjednodušuje práci s fotoaparátem iPhonu

Cílem aplikace Zerocam je proměnit iPhone ve fotoaparát typu „namiř a foť“. Po otevření aplikace se zobrazí pouze náhled snímku a tlačítko pro pořízení snímku. Aplikace nemá žádné nastavení ani možnosti, které byste si mohli vybrat. Podle vývojářů je záměrem nechat uživatele soustředit se na zachycení okamžiku, a ne se starat o nejlepší nastavení fotoaparátu.

Žádné nastavení, jen fotografování: Zapomeňte na výběr režimu, korekci expozice, ostření nebo prohlížení snímků. Vy pořídíte snímek a my se postaráme o zbytek. Žádné rozptylování, jen čisté fotografování.

Abychom byli spravedliví, Zerocam umí několik triků. Mezi objektivy můžete přepínat pomocí zkratek dlouhého stisknutí ikony na domovské obrazovce (ale uvítali bychom, kdybyste tuto možnost měli přímo v aplikaci). K dispozici je také widget pro otevření aplikace ze zamykací obrazovky a widget, který vás vyzve, abyste každý den v roce pořídili alespoň jednu fotografii.

Nejzajímavější však je, že aplikace pořizuje fotografie do formátu RAW a následně je převádí do formátu JPEG, takže snímky vypadají téměř nekomprimovaně. Funkce Smart HDR v iPhonu totiž některé uživatele rozčiluje tím, že snímky jsou příliš ostré nebo drasticky mění barvy. S fotoaparátem Zerocam se toho nemusíte obávat.

Zerocam si můžete vyzkoušet zdarma, i když vám umožní pořídit pouze 12 fotografií denně. Chcete-li odemknout neomezený počet fotografií, můžete si za 249 Kč koupit neomezenou verzi. Nyní je navíc toto rozšíření nabízeno s 50% slevou, takže později byste museli zaplatit 498 Kč.

Tags from the story