10 nejlepších fotoeditačních aplikací pro iOS

10 nejlepších fotoeditačních aplikací pro iOS

Možnost editovat fotografii hned po pořízení je největší zbraní mobilní fotografie. Přinášíme vám 10 nejlepších editačních aplikací, které dovedou s vaší fotografií přímo divy.

Snapseed

Populární editační nástroj. Skvěle funguje i na větším iPadu. Díky aplikaci provedete základní úpravy fotografie, lze aplikovat i filtry. Většinou si vystačíte pouze s touto aplikací a nemusíte přepínat do jiné. Navíc je její ovládání velice intuitivní a po chvilce cviku upravíte fotografii během pár minut.

[appstore id=”439438619″]

VSCO

Elegantní aplikace, kterou využijete hlavně na nejrůznější filtry. Ty můžete dále nakupovat, prvotní stažení aplikace je ale zdarma. Také se lze podívat na fotografie ostatních, VSCO slouží i jako sociální síť.

[appstore id=”588013838″]

Filterstorm Neue

Zajímavá a méně známá aplikace, která dovoluje pokročilejší úpravy fotografie. Spousta nástrojů byla převzata z desktopových aplikací a tak lze upravit například křivky, používat klonovací razítko nebo upravovat úrovně.

[appstore id=”728479183″]

Enlight

Univerzální aplikace. Navíc dovoluje více kreativních a uměleckých úprav jako je přidání textu, kreslící nástroje a nebo fotomontáže. Také je navržena pro použití s iPadem.

[appstore id=”930026670″]

Mextures

Skvělá aplikace pro práci s barevnými filtry. Ty dovoluje aplikovat v nejrůznějších vrstvách a tzv. formulích. Na filtrech se podílejí i profesionální fotografové, kteří nabízejí svoje vytvořené formule k nákupu.

[appstore id=”650415564″]

TouchRetouch

Potřebujete z fotografie odstranit nějaký objekt? Zkuste TouchRetouch. Jednoduchým způsobem tak odeberete rušivé elementy z výsledné fotky. Také odstraňuje nežádoucí odlesky.

[appstore id=”373311252″]

SKRWT

Perfektní aplikace na narovnávání, deformaci a ořez fotografií. Umožňuje přesnější nastavení než třeba univerzálnější Snapseed. Pokud často fotografujete architekturu a potřebujete přesně linie, vyzkoušejte.

[appstore id=”834248867″]

AfterFocus

Mobilní fotografie nedovoluje tak malou hloubku ostrosti, jako zrcadlovka. V AfterFocus můžete rozmazat pozadí a nechat ostré popředí velmi přesně. Nejpokročilejší aplikace v tomto oboru.

[appstore id=”506271165″]

Lens Distortions

Název aplikace nevystihuje přesně její silné stránky. Ty jsou především v možnosti přidání atmosféry. Déšť, sníh, mlha a další rozmary počasí jednoduše do fotky vložíte. Také můžete pracovat s množstvím světelných efektů.

[appstore id=”938026822″]

Superimpose

Dovoluje překrývání jedná fotografie s druhou, vytváření dvojexpozic, nahrazení části fotografie jinou nebo maskování. Nabízí jednoduché ovládání a velcí kreativci si s ní určitě vyhrají.

[appstore id=”761927810″]

Zdroj: iPhonePhotographySchool.com