Noční režim iPhone 11 je lepší než ten u Google Pixel 4. V čem ho poráží?

Noční režim iPhone 11

Noční režim iPhone 11 je velké téma a srovnává se s technologií Night Sight, která je velmi podobná a využívá jí Google. Jak si vedou oba telefony v přímém srovnání?

Když společnost Apple oznámila možnost fotografování za nízké hladiny osvětlení u iPhonu 11, všichni netrpělivě čekali na porovnání s technologií Night Sight, kterou už nějakou dobu používá Google.

PC World provedl jeden test v září, ale to bylo ještě proti Pixelu 3 – telefonu, který byl považován za krále fotografií ve slabém osvětlení. Tehdy ale vznikly námitky, že se porovnávaly různé generace technologií smartphonů. Ani nástupce ale zřejmě novinku od Applu nepředčí.

Redaktoři jsou ohromení tím, co iPhone 11 zvládne vyfotit. Když poprvé zkoušeli Night Sight na Pixelu 3 loňský rok, nemohli uvěřit tomu, jakým způsobem Google zvládl zpracování fotografie umělou inteligencí. Noční režim Applu ale prý vypadá ještě lépe.

Noční režim iPhone 11 se bude ještě hodně testovat

iPhone 11 i Google Pixel 4 se ještě budou opravdu hodně testovat a srovnávat. Noční fotografie ale zřejmě v tuto chvíli nemá mezi mobilními telefony silnější soky. I ukázkové snímky neukazují jasného vítěze.

Jak se ale podle prvních snímků zdá, tak Google neudělal nijak obrovský skok oproti minulé verzi v Pixelu 3 a Apple se se svou první vlaštovkou vytasil v opravdu dobrém světle. V porovnání vychází jablečný telefon přirozeněji a zachovává stále temnou atmosféru, kdy je poznat, že je fotografováno v noci. Naproti tomu Pixel 4 má tendenci leckdy scénu více prosvětlovat.

První porovnávací fotografie ukazuje scénu z ulice, kdy redaktoři fotografovali výlohu s komiksy. Rozdíl je hlavně v barevném podání, které je přirozenější pro iPhone (je vpravo).

Noční režim iPhone 11 vs Google Pixel 4

Druhá fotografie ukazuje dýni, která uvnitř svítí. Jedná se o velmi náročnou scénu, protože obsahuje velký dynamický rozsah, který musí přístroj zachytit. Oba telefony si s tím poradily skvěle a možná trochu lépe vychází Pixel 4 (vlevo), který lépe prosvětlil tmavé části.

Noční režim iPhone 11 vs Google Pixel 4

Jak je vidět, oba telefony patří mezi špičku, ale opravdu oceňujeme, že Apple hned v prvním svém zařízení, které podporuje tuto funkci, takto exceluje.

Zdroj: 9to5mac.com

Tags from the story
,