DJI uvádí ruční gimbal pro iPhone

DJI Osmo

Výrobce dronů DJI uvádí na trh ruční stabilizátor pro iPhone. Ten navíc dovoluje použít až 7násobný zoom, natáčení 4K videa nebo full HD video při 100 snímcích za sekundu.

DJI uvedl na trh první kapesní gimbal s integrovanou kamerou, který můžete připojit k iPhonu. Ten pak slouží jako displej. Pro použití se doporučuje oficiální aplikace DJI GO. Firma má velké zkušenosti s drony.

Zoom obstarává 3,5x optický a 2x digitální. Při součtu se tak dostáváme na 7násobné přiblížení. V případě digitálního řešení výrobce tvrdí, že je bezztrátové. Můžete se pohybovat v rozmezí od 22 mm do 77 mm ohniskové vzdálenosti a to bez ztráty HD kvality obrazu. K tomu zařízení nabízí timelapse snímky a možnost natáčení 4K videa při 30 snímcích za sekundu. Slow motion pořídíte v 1080p kvalitě a 100 snímcích za sekundu.

Podívejte se na video a porovnejte obraz z ruky pomocí iPhonu 6s Plus a DJI Osmo:


Produkt se prodává za 649 dolarů (asi 16 000 Kč) na stránkách výrobce. Nejde tak o levnou srandu. Každý tak musí zvážit, zda se mu koupě vyplatí a jestli natáčí často snímky, které si vyžadují stabilizaci.

Zdroj: Macrumors.com