6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem (1.díl)

Proč někteří lidé dokáží vytvořit úžasné fotografie iPhonem? A proč vaše vlastní fotky nikdy takové nebyly? Stačí se jen učit a můžou být takové. V tomto seriálu si ukážeme 6 tipů, které vám pomohou popostrčit vaše výtvory dál!

V 6 článcích se tu setkáte vždy s novým tipem. Tak se pojďme podívat na první, který je naprosto zásadní pro vaše zlepšení.

Analyzujte a dívejte se na fotografie ostatních

Jedním z nejlepších způsobů, jak zlepšit fotografické cítění, je podívat se na fotografie, které vytvořili jiní fotografové. A může to být stejně efektivní, jako se učit teorii fotografie nebo si číst o tom, jak s iPhonem fotit, aby fotky trochu vypadaly. Analýza fotografií jiných fotografů vám pomůže lépe vycítit, jak poskládat kompozici, jaký úhel zvolit a odkud nakonec fotografii pořídit.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno pomocí VSCOcam s předvolbou C3

Dívejte se na druh světla, který je na fotografii použitý a jak ovlivňuje výsledný obraz, pokud jde o expozici, stíny atd. Podívejte se na barvy a na to, které fotografie jsou lepší barevné a které černobílé. Zeptejte se sami sebe, jaké předměty by dobře fungovaly s fotografiemi, které analyzujete. Velcí fotografové dokáží zdánlivě nezajímavou a obyčejnou věc vyfotit tak, že vypadá na fotce skvěle.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zdánlivě obyčejná věc

Snažte se získat představu o tom, jak fotograf vytváří svůj osobitý styl. Může to být patrné na výběru předmětu, umístění, osvětlení, editaci atd. Není to o kopírování nebo o napodobení stylu někoho jiného. Je to jen způsob, jak najít inspiraci a záskat lepší představu o fotografování obecně. Stále musíte jít ven a fotit, co to jen půjde. Ale studium práce jiných, je skvělý nástroj, jak si osvojit nové techniky.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Nebojte se experimentovat

A které fotografy byste měli sledovat? Můžete začít těmi, kteří jsou populární. Popularita není všechno, ale aby někdo popularity docílil, musí dělat něco zajímavého, co ostatní lidé oceňují. Podívejte se, jak tito fotografové fotí a své fotografie editují.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Sledujte populární fotografy

Pak se podívejte na ty, kteří vás skutečně inspirují. Ať už jsou populární, nebo ne. Inspirace je velmi důležitá, pokud jde o vytvoření vizuálního umění a dává smysl najít fotografy, kteří vyznávají styl, který se vám líbí. Poté, co analyzujete snímky svých oblíbenců a máte představu, jak byl snímek vytvořen, zkuste fotit. Po troše praxe byste měli být schopni vytvořit podobný vzhled fotografie.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCOcam s předvolbou E6

Zkoušení vás bude dále motivovat a budete vytvářet vlastní fotografie. A když budete poctivě fotit, časem si vytvoříte vlastní fotografický styl, který bude jedinečný. Mnoho začínajících fotografů to přehání s editací a výsledná fotografie je pak přeplácaná. Takže méně je často více.

6 tipů, jak se stát lepším iPhone fotografem
Zpracováno ve VSCOcam s předvolbou A6

Seriál bude pokračovat zase příště druhou částí. Pokud se chcete zlepšit ve svých fotografických výtvorech a používáte k fotografování často iPhone, mrkněte na náš workshop iPhone fotografie.

Zdroj: iphonephotographyschool.com