Porovnání fotoaparátů Galaxy Note 5 a iPhonu 6 Plus. Kdo vyhrál?

Redaktor The Verge, Dieter Bohn, si vyrazil do centra New Yorku a s sebou si vzal 2 chytré telefony s nejlepším fotoaparátem na trhu. Na několika fotografiích je patrné, v čem oba vynikají a co naopak ještě potřebují vylepšit. Kdo by čekal jasnou převahu jablečného zařízení, bude na omylu.

Times Square nabízí nepřeberné množství objektů k zachycení a jeho rozmanitost dokonale prověří optiku obou zmíněných zařízení.

Z poznatků Dietera vyplývá, že oba protivníci si vedou výborně a jeho subjektivní dojem vyznívá lehce spíše pro iPhone 6 Plus. Telefon od Samsungu je nastaven na trochu agresivnější zpracování hůře osvětlených scén a tak je na fotografiích patrné, že snímky vychází světlější. Zatímco iPhone má tendenci exponovat na kratší čas závěrky, ale při stále použitelných výsledcích. V neposlední řadě je zajímavý poznatek a fakt, že fotografie ze Samsungu jsou laděné více do žlutého tónu.

Výsledné snímky byly pořizovány na plně automatický režim a ořez byl proveden pomocí aplikace EasyBatchPhoto. Závěrem se Dieter a i my shodujeme v tom, že oba smartphony mají nejlepší fotoaparát na současném trhu a právem tak mohou být považovány za etalon tohoto odvětví.

Vlevo je vždy fotografie pořízená z Samsungu Galaxy Note 5 a pravo pak z iPhonu 6 Plus. Posuvníkem, který se objeví při najetí myši na fotografii, můžete přejíždět pro lepší porovnání.

Zdroj: TheVerge.com