Aktualizace zásadních fotoaplikací (42. a 43. týden)

Jaké jsou ty nejzajímavější aktualizace fotoaplikací dostupných v jablečném obchodě App Store za uplynulých 14 dní?

 

Alayer

V záplavě fotografických aplikací, které stále ještě přicházejí především s podporou iOS 8, se i během uplynulých dvou týdnů objevily aktualizace s přidanou hodnotou. Jedna z nich byla i u výkonného editoru Alayer, který je nabušený nejen velmi kvalitními filtry a efekty, ale především velmi zajímavými a mnohdy hodně divokými texturami. S těmi si nyní po aktualizaci lze ještě pořádně pohrát. Můžete je otáčet, vrstvit na sebe, vytvářet nové i jinak je editovat. Části textur můžete také z fotografií vygumovat. Aplikace Alayer už nyní může směle konkurovat známějším aplikacím Mextures a Stackables.

 

Alayer 2

 

[appstore id=“719462225″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Camera360 Concept – HelloCamera

Po úpravě je i aplikace Camera360 Concept – HelloCamera. Nově nabízí instalaci hned tří balíčků a to zdarma. Pomocí prvního dosáhnete hned tří možností jak rozostřit vaše fotografie – můžete si zvolit buď kruhové, horizontální nebo vertikální rozostření. Ostatní dva balíčky ocení především milovníci selfies nebo klasických portrétů. Pomocí balíčků Adjustment Effects a Quick-Fix si vylepšíte obličeje na vašich portrétech, vyhladíte jim pleť, zbavíte tváře vrásek, lze jim zvětšovat nebo zmenšovat oči, docílíte na nich štíhlejšího nebo naopak plnějšího obličeje a i rtů. K dispozici je celá řada speciálních filtrů a efektů na zajímavé vylepšení fotografie.

 

Camera 360 3

 

[appstore id=“545623778″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Tiny Planet Photos

Pokud vás baví upravovat fotografie do podoby kulaté planetky nebo naopak do králičí nory pomocí aplikace Tiny Planet Photos, zcela jistě vás potěší fakt, že po updatu se výrazně zvyšuje rozlišení vašich fotografií. Maximální rozlišení 16 megapixelů je pro iPhone 5 a výše, solidní čtyři megapixely pro iPhone 4S a starší modely.

 

Tiny 2

 

[appstore id=“425996445″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Camu

Se zajímavým vylepšením přišla poměrně nová aplikace Camu, kterou bychom vám chtěli v nejbližší době představit i podrobněji. Ti, kteří ji již mají a používají, ocení zcela jistě přidání nového filtru Windy. Celkem je nyní v nabídce desítka filtrů, což ale není to podstatné vylepšení. Tím je vodoznak, který se objeví v pravém spodním rohu vaší fotografie, pokud v nabídce zvolíte symbolu hrábě (hashtagu). Následně se ve vodoznaku zobrazí logo aplikace Camu. Pokud opět kliknete na tento nápis, rozbalí se vám menu deseti možností, které si pak ve zmíněném rohu fotografie můžete uchovat. V nabídce je například údaj kde a kdy, či kolikátého dne v měsíci, nebo i v jaké zemi, byla fotografie pořízena. Tyto možnosti pak lze ještě vzájemně kombinovat.

Camu 3

 

[appstore id=“667415000″ store=“CZ“ style=“infobox“]