Aktualizace zásadních fotoaplikací (44. a 45. týden)

Systém iOS 8 se stále ladí a většina vývojářů opravuje své původní aktualizace na nejnovější verzi tohoto systému a na rozlišení větších displejů šestkových iPhonů. Evidentně jim to přidělalo více vrásek, než se původně zdálo. Ovšem některé fotoaplikace přichází i s novým obsahem.

Fotograf

Pokud jste četli recenzi aplikace v aktuálním šestém čísle SuperApple Magazínu, tak mezi jedním z mínusů tohoto titulu byl i ten fakt, že neumožňuje úpravu ostrosti. S touto aktualizací si však může aplikace tento nedostatek odškrtnout. Nově totiž lze vašemu snímku přidávat ostrost i rozostření – jeho výchozí bod si však určit nelze a vychází vždy ze středu snímku.

Fotograf 1

Vyjma výše řečeného aktualizace na verzi 1.0.5 přináší i rotaci snímku po devadesáti stupních. Také byly předělány filtry v nabídce Color Essentials. Kdyby se vám však více líbily ty původní, můžete se k nim vrátit v nabídce obchodu s In-App nákupy. Zde také přibyla nová sada MATTES s jedenácti filtry stojící obligátních 0,89 €.

[appstore id=“790013619″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

ProCam 2

To, co vývojáři iOS nedali do vínku nativní aplikace Fotoaparát už v základu, musí obejít vývojáři aplikací třetích stran. Aktualizace titulu ProCam 2 na verzi 4.0.1 vám totiž umožní natáčení videa o rozlišení 4K. U iPhonu 5s se jedná o 25 snímků za sekundu, u verze iPhonů 6 a 6 Plus se pak jedná o 30 fps. Vše však není tak růžové, jak se zdá, a tak si tuto možnost musíte odblokovat In-App nákupem. Ten stojí 5 €. Nicméně v době, kdy tento článek vychází, je na titul 50 % sleva. ProCam 2 je první aplikací, která umožňuje natáčení 4K videa při třiceti snímcích za sekundu na platformě iOS.

ProCam 1

Pokud se vrátíme ještě k nedávné aktualizaci (této předcházející s označením 3.5), tak v aplikaci bylo kompletně předěláno uživatelské rozhraní k zvětšeným úhlopříčkám displejů iPhonu 6 a 6 Plus, přibyla možnost manuálního ostření při pořizování snímků přímo v aplikaci a byly přidány všechny možnosti systému iOS 8. Aplikace ProCam 2 je tak bezesporu jednou z nejkomplexnějších fotoaplikací v App Storu.

[appstore id=“730712409″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

Replay Video Editor

Jestliže vás tato aplikace do teď z nějakého důvodu míjela, je to jistě škoda. Jedná se totiž o skvělou aplikaci, která dokáže z vašich záznamů sestříhat video a to zcela sama, bez jediného uživatelského zásahu. Výsledek je pak natolik kvalitním, že vám ušetří neskutečné množství práce a času u piplání vlastního střihu v iMovie. Je dokonce natolik unikátní, že si vydobyla i svých pět minut slávy na nedávné Apple Keynote při prezentování výkonu iPadu Air 2. Tam představené novinky dává právě touto aktualizací světu k dispozici.

Získáte tak více stylů, které např. umí vložit do vašich videí texty s velice zajímavými přechody i se záblesky světla či různými světelnými paprsky. Samotní vývojáři o nich prohlašují, že tím dokáží z vašich záznamů udělat hollywoodský trhák (se značnou mírou nadsázky samozřejmě). Aplikace si ale poradí nejen s vašimi videozáznamy, funguje totiž i s fotografiemi.

[appstore id=“694164275″ store=“CZ“ style=“infobox“]

 

V krátkosti:

Animal Face – tato hříčka, která umí nahradit váš obličej obličejem nějakého zvířete, dostala dva nové balíky tváří. Jedná se o Wings and Tails a Ears and Horns, přičemž oba jsou ke stažení zdarma.

Pics2Mov – další aplikace, která umí udělat z vašich fotografických snímků video. Verze 3.82 přináší titulu podporu systému iOS 8 s využití plného rozlišení displejů nových iPhonů. Vyjma toho ale nově přidává možnost použít poměr stran 9:16.

Lenka – minimalistická aplikace, která se orientuje striktně na černobílou fotografii, získala manuální ostření, ovladač pro určení teploty snímku, ovladač kontrastu a nově můžete v aplikaci pořídit snímek i za použití tlačítek pro ovládání hlasitosti.