Foťte fotbal jako mistři. A to klidně jen a pouze za pomoci iPhonu

Fotbalové mistrovství světa je v plném proudu. Ať už jste přímo na místě, nebo jen chcete vyfotit borce z okresního přeboru, tyto rady se vám hodí. Budete s nimi fotit fotbal jako mistři a navíc vám k tomu postačí jen váš iPhone.

Pokud pravidelně na svých iPhonech či iPadech sledujete výběry aplikací a her dne v App Store, jistě vám neunikly ani různé rubriky o tematicky zaměřených aplikacích. Vcelku logicky v nich nyní Apple cílí na fanoušky nejpopulárnější hry na světě – fotbalu. Právě pro ně poskytl v rubrice „Jak na to“ rozhovor s Sharon Latham, která vám dá pár tipů, jak lépe zachytit nejen atmosféru fotbalového zápasu, ale i hlavní aktéry hry jako takové.

 

Dobře zachytit pohyb je kumšt

Sharon má za sebou mnoho let jako klubová fotografka slavného Manchester City, takže jistě ví, jak to na hřišti chodí. Předně je důležité najít si správné místo. Není přitom vhodné běhat ze strany na stranu. Lepší je počkat si na daném místě, až se akce přesune k vám.

mistři

Jděte na to sekvencí. V televizi to tak možná nevypadá, ale hráči po trávníku běhají opravdu rychle. Aby vám neutekli ze záběru, vyzkoušejte sekvenční režim. Při snímání stačí držet spoušť fotoaparátu a už střílíte jeden snímek za druhým. Z nich pak jistě nějaký ten ideální vyberete.

mistři

Zápas se odehraje ať svítí slunce, prší jako z konve, je den, či už se dávno setmělo. V pokročilých aplikacích typu ProCamera si však můžete nastavit hodnotu ISO (citlivost snímače fotoaparátu na světlo), čímž lze zajistit solidní výsledky i horších podmínkách.

mistři

Standardní situace foťte do formátu RAW. V těchto okamžicích zápasu totiž máte kvalitní fotografii téměř jistou. S výsledným snímkem si pak můžete více pohrát. A to třeba v nekompromisním editoru Snapseed, který se hodí na jakoukoli editaci fotografií.

mistři

Chcete-li si o fotografování fotbalu vaším iPhonem přečíst více, navštivte záložku Dnes v aplikaci App Store ve vašem iOS zařízení. Můžete tak učinit i tímto odkazem.

Tags from the story
, , , , ,