Aktualizace zásadních fotoaplikací (46. a 47. týden)

Po opravdu velikých aktualizacích titulů Photo editor by Aviary a VSCO Cam, kteří si zasloužili samostatné články, vám přinášíme další přehled novinek, které se udály během uplynulých čtrnácti dní a rozhodně stojí za zmínku.

TinType

Tato aplikace od tvůrců Hipstamaticu dostala první větší vylepšení. Mimo barevné a černobílé úpravy můžete nově využívat i sépiové editace vašich snímků. Zajímavou možností je pak funkce náhodné úpravy, ke které vám postačí zatřást vaším zařízením.

TinType aktual

Zásadním faktem této aktualizace je také nová a pro mnohé hodně přínosná možnost zvolit si variantu uložení snímku. Buď přepíšete ten zdrojový, jako tomu bylo doteď, nebo vaši editaci uložíte jako nový soubor. Více variabilní úprava rámečku snímku je pak jen vítanou drobností.

[appstore id=”926177061″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Camera Plus

Aktualizace na desetinovou verzi 4.1 nepřináší nijak zásadní funkce, spíše jen vylepšuje a ladí ty, které už z jejího používání všichni uživatelé dobře znají. Jedná se zejména o vylepšení funkce AirSnap, jejího chodu i ovládání – to je totiž nově možné provádět i gesty.

Camera Plus aktual

Přibyla možnost pořizovat záznamy i tlačítky pro ovládání hlasitosti, u nových iPhonů 6 je více odladěna spolupráce aplikace s technologií Focus Pixels a nově je také možné uzamknout svou privátní knihovnu fotografií pomocí Touch ID.

[appstore id=”330803072″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Glitché

Tato nevšední fotoaplikace spadá spíše do škatulky označené nálepkou iPhone Art a to hlavně proto, že z vašich snímků dokáže vytvořit opravdu hodně neotřelé dílo. Nová aktualizace titulu zajišťuje bezproblémový chod v systému iOS 8. S novou aktualizací je i kompletně přepracováno její rozhraní do modernějšího „flat“ vzhledu.

 

Mimo tohoto však přibylo na 12 interaktivních filtrů (tzn., že si výsledek vytvoříte sami tažením prstu po displeji), přidávání vrstev, rámečků a textů. Nic však není v takové podobě, v jaké to můžete znát z jiných aplikací. Glitché jde totiž na všechno úplně jinak – kdo nevyzkouší, nepochopí. Poslední novinkou je možnost úpravy videa, zatím však není tak úplně dostupná a jen odkazuje na budoucí aktualizaci a stránky aplikace na Facebooku.

[appstore id=”634467171″ store=”CZ” style=”infobox”]