VSCO Cam: nově i pro iPad a další skvělé aktualizace

Aplikace VSCO Cam se v App Store poprvé objevila někdy před rokem a půl. V éře Instagramu si získala srdce nadšenců s vyššími fotografickými nároky, a to nejen pro profesionálně vyhlížející filtry, ale i pro přizpůsobitelnou editaci fotografií. VSCO Cam byla očividně stvořena fotografy pro fotografy.

VSCO-logo

Vývojáři z Visual Supply Company (VSCO) v pondělí 17. 11. 2014 představili verzi 4.0, která je konečně kompatibilní i s iPadem. Dále ji můžete synchronizovat s více zařízeními, např. i s Androidem. Novinkou jsou i tzv. „Photo essays“, které můžete vytvářet v nové sekci Journal. Kromě toho je i vylepšené nahrávání z webu, takže si fotografie můžete nahrát přímo z počítače do iPadu a sdílet v sociální síti Grid. Verze 4.0 nabízí i další zdokonalení pro iPhone s kompletně opraveným a aktualizovaným vzhledem. Obsahuje pokročilé ovládání fotoaparátu: manuální ostření, rychlost závěrky, vyvážení bílé apod..

Journal

Když VSCO před pár měsíci představil svou sociální síť Grid, byla uvedena jako „lépe zorganizovaná verze Instagramu, místem, kam patří jen ty nejlepší fotografie“. Cílem bylo zjednodušení sdílení fotek a možnost vzájemné inspirace jednotlivých fotografů. Proto asi nejzásadnější novinkou je tzv. Journal, nástroj na vytváření originálních foto příběhů. Zde je návod.

vsco_journal

vsco

Synchronizace

Verze 4.0 nabízí možnost práce na více zařízeních. Můžete začít s úpravou fotografie v iOS a poté pokračovat jinde, třeba na iPadu nebo Androidu. Další novinkou je Web uploader, nástroj, který umožňuje import DSLR fotografií k editaci.

vsco402

iPad

S verzí 4.0 je nyní VSCO Cam optimalizována pro iPad. Využívá možnosti displeje Retina u novějších modelů a plnou velikost obrazovky.

VSCO_Cam-l

Fashion fotograf Tommy Ton (tommyton.com) o svých zkušenostech s aplikací VSCO Cam 4.0 pro iPad, která usnadnila editaci jeho fotografií.

The Fader

Je hudebně orientovaný časopis. Stará se především o propagaci začínajících umělců, jak z hudební branže, tak i z oblasti umění a fotografie. FADER chce nyní využít funkce Journal u VSCO k interakci s čtenáři a zveřejnění dosud nevydaného materiálu.

Aplikace VSCO Cam verze 4.0 je k dispozici ZDARMA ke stažení v App Store.

[appstore id=“588013838″ store=“CZ“ style=“infobox“]