Perfectly Clear app – ještě lepší

Po zhruba půlroční odmlce provedli vývojáři z Athentech Imaging Inc. další, zásadní update v minulosti hojně diskutované fotoaplikace Perfectly Clear. Už při posledních úpravách v květnu letošního roku, jsem tuhle app pochválil. Ve srovnání s jejími prvními verzemi se totiž posunula zásadně dál. Psal jsem o tom v článku, který si můžete připomenout ZDE. Tehdy, před prvními klíčovými změnami, se app najednou ocitla v krizi a tvůrci ji nasadili ve slevě. A to odděleně pro iPhone a iPad. To je ale už minulost. Poslední, aktualizovaná varianta sází na univerzálost a funguje pro obě zmiňovaná iOS zařízení. A to je dobře. Alespoň já z toho mám vždycky radost:-) Verze 3.1 se opírá o některé původní funkce a vcelku oprávněně chlubí i jednou novou. A sice, že umí “opravit” nebo “vyladit” obávanou chybu fialového “haló” efektu, o němž se mluvilo v souvislosti s novým iPhone 5. Osobně považuji strach z “Purple haze” (fialového oparu, nádechu), přesněji spíše vady z chromatické aberace tak trochu za zbytečnou paniku. Ale to je téma na jiný článek. Faktem je a zůstává, že pokud se s tímhle nemilým efektem u snímku v protisvětle setkáte, Perfectly clear by vám ho měla pomoci slušně opravit. A to je skvělá zpráva. App pracuje na principu rychlé úpravy (opravy) vašich fotografií. Je to díky algoritmu, který umožňuje prakticky jedním dotykem napravit to, co jste při fotografování nezvládnuli dobře. Především se to týká expozice, kontrastu, šumu, barevnosti, doostření, světel, vyvážení bílé, dynamického rozsahu.

To, že jste snímek špatně zaostřili nebo kompozičně „netrefili“, za vás pochopitelně žádná app nespraví:-) Vzhled a “šťavnatost“ záběru vám ale pomůže změnit výrazně. A to je její hlavní funkce. Krásný je i redesign celé aplikace a jednotlivých položek.

A sympatická nabídka, kde si můžete vybrat, s jakou velikostí rozlišení chcete pracovat po provedení úprav a při případném sdílení na sociální sítě. A ještě jedna hvězdička navíc – za to, že si při editování můžete vybrat, zda chcete s iPhonem pracovat ve vertikální nebo horizontální poloze. Prostě paráda, prostě Perfectly Clear:-) Aktuálně se dá koupit za cenu 2,69,- eur jedním šmahem pro iPhone, iPod Touch a iPad. Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/perfectly-clear-photo-correction/id324321778?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]