Aktualizace zásadních fotoaplikací (5. až 7. týden 2015)Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 5. až 7. týdnu roku 2015?

 

Lenslight

Tato oblíbená „světelná“ aplikace konečně dostala aktualizaci v podobě rozlišení pro nové úhlopříčky displejů iPhonů 6 a 6 Plus. Snímky uložené aplikací také již neztrácejí exif data a stále si tak ponechávají např. informace o GPS poloze.

Lenslight nový

Nově ale přibyla i možnost ukládat do formátu PNG pro lepší kvalitu fotografií díky tomuto bezztrátového formátu. Je ale třeba počítat s tím, že si tak snímek ukousne větší část z vaší volné paměti v zařízení, a protože PNG formát exif data neuchovává, ta už s vaším snímkem svázána nebudou. Stejné aktualizace se dostalo i sesterské aplikaci LensFlare.

icon
LensLight Visual Effects ( ratings) BrainFeverMedia Photo & Video, Productivity 79 CZK Stáhnout aplikaci

 

Camu

Této aplikace si nově užijí i majitelé iPadů. Ne že by na nich do teď nešla spustit, jen nebyla optimalizovaná pro jejich displeje. To nyní její vývojáři napravili a navrch ještě přihodili tzv. Direct shooting mode.

camu

icon
Camu - Camera for simply perfect pictures (8 ratings) Sumoing Ltd Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Fragment

O Fragmentu jsme vás informovali relativně nedávno, a už je zde zase. A zase přináší nové geometrické útvary aplikovatelné na vaše snímky. Jedná se o efekty Outline, Glow a řádně old schoolový 3D Glasses.

icon
Fragment - Prismatic Photo Effects (12 ratings) Pixite LLC Photo & Video, Entertainment 129 CZK Stáhnout aplikaci

 

Typic

Nyní je konečně možné rotovat a měnit velikost textu pouze za pomoci vašich prstů bez nutnosti použití ovládacích prvků v aplikaci. Ty také byly více odladěny, aby se jejich používání stalo jednodušší.

icon
Typic - Text on Photos (76 ratings) Hi Mom S.A.S Photo & Video, Lifestyle 99 CZK Stáhnout aplikaci

 

Fotograf

Při fotografování snímku přibyla nová funkce Autofilter. Ta vyfotí několik snímků naráz a automaticky na ně aplikuje vaše filtry a uloží je do galerie obrázků. Mimo tohoto také byly rozšířeny a vylepšeny filtry ze sady Film Tone.

fotograf

icon
Fotograf ( ratings) Nevercenter Ltd. Co. Photo & Video, Entertainment Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Oggl

Je až s podivem, že u tak důležité aplikace, jakou Oggl je, jsme museli čekat tak dlouho. Konečně tedy přichází aktualizace, která této hipstamatické sociální síti přidává plnou podporu systému iOS 8 a rozlišení displejů nových iPhonů 6 a 6 Plus. Mimo tohoto také opravuje drobné chyby.

icon
Oggl (26 ratings) Hipstamatic, LLC Photo & Video, Social Networking Zdarma Stáhnout aplikaci

 

Vintique

Tento titul bývá aktualizován velice často a jeho obsah tím pěkně kyne, čímž se zvětšuje i objem celé aplikace. Syrová aplikace má 92 MB, přičemž když si postahujete jednotlivé balíky, poskočí vám tato hodnota pěkně nahoru.

Vintique 1

Nová aktualizace přidává další balíček filtrů, soudě dle jména, vhodného k fotografování divadelního světa. Jmenuje se Theatre Pack, obsahuje 12 filtrů a stojí 0,99 €.

Vintique 3

icon
Vintique (14 ratings) GMY Studio Photo & Video, Lifestyle 25 CZK Stáhnout aplikaci

Konstruktér CNG čerpací stanice pro plnění osobních automobilů ve společnosti MOTOR JIKOV Group. Šéfredaktor internetového Apple magazínu Appliště.cz.