Aktualizace zásadních fotoaplikací (5. až 7. týden 2015)

Vývojáři mobilních aplikací se stále snaží vylepšovat stávající tituly novými funkcemi, schopnostmi, možnostmi a vymoženostmi. Co za aktualizace tedy nabídl jablečný obchod App Store v 5. až 7. týdnu roku 2015?

 

Lenslight

Tato oblíbená „světelná“ aplikace konečně dostala aktualizaci v podobě rozlišení pro nové úhlopříčky displejů iPhonů 6 a 6 Plus. Snímky uložené aplikací také již neztrácejí exif data a stále si tak ponechávají např. informace o GPS poloze.

Lenslight nový

Nově ale přibyla i možnost ukládat do formátu PNG pro lepší kvalitu fotografií díky tomuto bezztrátového formátu. Je ale třeba počítat s tím, že si tak snímek ukousne větší část z vaší volné paměti v zařízení, a protože PNG formát exif data neuchovává, ta už s vaším snímkem svázána nebudou. Stejné aktualizace se dostalo i sesterské aplikaci LensFlare.

[app id=419518259]

 

Camu

Této aplikace si nově užijí i majitelé iPadů. Ne že by na nich do teď nešla spustit, jen nebyla optimalizovaná pro jejich displeje. To nyní její vývojáři napravili a navrch ještě přihodili tzv. Direct shooting mode.

camu

[app id=667415000]

 

Fragment

O Fragmentu jsme vás informovali relativně nedávno, a už je zde zase. A zase přináší nové geometrické útvary aplikovatelné na vaše snímky. Jedná se o efekty Outline, Glow a řádně old schoolový 3D Glasses.

[app id=767104707]

 

Typic

Nyní je konečně možné rotovat a měnit velikost textu pouze za pomoci vašich prstů bez nutnosti použití ovládacích prvků v aplikaci. Ty také byly více odladěny, aby se jejich používání stalo jednodušší.

[app id=601467470]

 

Fotograf

Při fotografování snímku přibyla nová funkce Autofilter. Ta vyfotí několik snímků naráz a automaticky na ně aplikuje vaše filtry a uloží je do galerie obrázků. Mimo tohoto také byly rozšířeny a vylepšeny filtry ze sady Film Tone.

fotograf

[app id=790013619]

 

Oggl

Je až s podivem, že u tak důležité aplikace, jakou Oggl je, jsme museli čekat tak dlouho. Konečně tedy přichází aktualizace, která této hipstamatické sociální síti přidává plnou podporu systému iOS 8 a rozlišení displejů nových iPhonů 6 a 6 Plus. Mimo tohoto také opravuje drobné chyby.

[app id=640339204]

 

Vintique

Tento titul bývá aktualizován velice často a jeho obsah tím pěkně kyne, čímž se zvětšuje i objem celé aplikace. Syrová aplikace má 92 MB, přičemž když si postahujete jednotlivé balíky, poskočí vám tato hodnota pěkně nahoru.

Vintique 1

Nová aktualizace přidává další balíček filtrů, soudě dle jména, vhodného k fotografování divadelního světa. Jmenuje se Theatre Pack, obsahuje 12 filtrů a stojí 0,99 €.

Vintique 3

[app id=544556782]