Alžběta Jungrová na veletrhu FOTOEXPO 2014 (rozhovor)

2. veletrh a festival současné fotografie proběhl 18. 10. 2014 v Národním domě na Vinohradech a redakce iPhonefoto.cz byla jako mediální partner u toho. Akce probíhala po celý den a vyjma účasti na zajímavých přednáškách a doprovodných workshopech mohli návštěvníci vyzkoušet i nesčetné množství fototechniky – od objektivů, přes fotoaparáty, až k opravdu výkonným světlům, které byly presentovány jednotlivými značkami v hlavním sále Národního domu.

Alžběta si s námi povídala nejen o své práci, ale i o svém koníčku – iPhone fotografii a prozradila nám také, na čem právě pracuje.

 

Kdo je Alžběta Jungrová?

Alžběta po škole začala pracovat jako reportérka deníku Mladá fronta DNES, později působila v tiskové agentuře CPA. Mezi roky 2000-2002 žila v USA a Mexiku a následně strávila půl roku v Londýně. Během povodní v roce 2002 navázala spolupráci s Hospodářskými novinami, později fotografovala pro Lidové noviny a deníky vydavatelství Vltava Labe Press. V současné době spolupracuje s britskou agenturou Demotix a se vznikajícím mediálním impériem PPF Media.

Jako fotografka se specializuje na náročné reportážní a dokumentaristické projekty v rozvojovém světě. V minulosti mj. fotografovala překupníky heroinu v pákistánském Chajbarském průsmyku, vrakoviště lodí v Bangladéši, útulek pro HIV pozitivní děti ve Vietnamu, železniční provoz v Kambodži nebo pouliční nepokoje v Pásmu Gazy. Opakovaně byla oceněna v soutěži české novinářské fotografie Czech Press Photo.

Alžbětu a její práci můžete sledovat na jejím Instagramu či Facebooku.