Roztomilá aplikace Fripito: Startup pro fotografy-cestovatele na Indiegogo

O přízeň a podporu fanoušků začal na legendárním webu pro startupy INDIEGOGO usilovat český projekt – aplikace FRIPITO, za kterým stojí Honza Březina, fotograf, lektor, ale i spoluautor populárního videocastu DIGIT, blogu 4FOTO nebo zakladatel diskusního webu MacForum.

FRIPITO bude bezplatná aplikace pro iOS a Android, ve které si budete moci levně koupit fotografické průvodce z celého světa. A zároveň také vytvářet a prodávat své vlastní. Jedná se o globální projekt, který by se měl na trhu objevit v několika jazykových mutacích. Co všechno od něho můžeme očekávat a na co se těšit?

fripito app foto 01

Přečtěte si pět důvodů, proč pracovat právě s aplikací Fripito:

Naplánujte si fotografickou cestu snů
Ve Fripitu najdete fotografické průvodce pro stovky lokací po celém světě obsahující podrobné informace nejen o ubytování, stravování a dopravě. Chybět v ní nebudou ani fotografické tipy na obrazově zajímavá místa, údaje o světelných podmínkách, vhodné technice, ale i nastavení fotoaparátu. To vše za zlomek ceny v porovnání s tištěnými turistickými průvodci.

Cestujte jako fotografové a ne jako turisti
Fripito připravují fotografové pro fotografy. Je jedno, jestli fotografujete mobilem, kompaktem nebo zrcadlovkou. Nezáleží na tom, kolik máte zkušeností. V každém případě potřebujete najít jedinečná a malebná místa a přijít na ně v ten správný okamžik, kdy je světlo takové, jaké potřebujete. Proto vás naši průvodci neprovedou po památkách a turisticky nejexponovanějších místech, ale ukáží vám autentickou atmosféru a srdce jednotlivých lokací.

Vždy aktuální informace
Každý uživatel Fripita může komentovat fotografie i texty v průvodcích a pomoci tak udržet všechny informace vždy aktuální. Všechny publikované snímky a data jsou kontrolovány týmem editorů, takže v aplikaci najdete pouze ověřená fakta.

fripito app foto 02

Vždy po ruce
Fripito je aplikace pro chytré telefony a tablety, a můžete ji tak mít vždy po ruce. Před cestou si uložíte všechna data do svého zařízení, takže v zahraničí již nebudete potřebovat připojení k internetu. Aplikaci můžete směle používat i ve střední Africe, uprostřed pouští v Peru, či na ledovcích v Grónsku.

I vy můžete být autorem
Fripito je otevřené všem fotografům, kteří se mají o co podělit. Stačí připravit vlastního průvodce podle návodu a kontaktovat autory projektu. Poté, co váš obsah zkontrolují editoři, se můžete i vy zařadit do rostoucího týmu autorů, kteří ve Fripitu prodávají svůj obsah, tedy vlastní průvodce.

Zakladatel projektu – Honza Březina se věnuje profesionálně fotografii přes deset let. Kromě zakázkové tvorby pořádá fotografické a Apple workshopy. Zároveň je držitelem Apple Certified Trainer, Adobe Certified Expert a společnost Adobe jej vybrala i do svého globálního projektu Adobe Community Professionals. Více se o něm můžete dozvědět ZDE.

V následujících dnech přineseme s Honzou Březinou rozhovor o projektu Fripito. Pokud vás zaujal už nyní a chcete ho podpořit, klikněte ZDE.