Aplikace Apollo vám poskytne více možností, než studiové nasvícení nových iPhonů

Přijde-li vám, že studiové nasvícení v iPhonu 8 Plus a iPhonu X nenabízí tolik možností, vyzkoušejte aplikaci Apollo. Hodí se i pro iPhone 7 Plus.

iPhony 8 Plus a X dostaly možnost editovat jejich portrétové fotografie pořízené duálním objektivem pomocí tzv. studiového nasvícení. Starší iPhone 7 Plus však ostrouhal. Pokud vám ale přijde nabídka nasvícení v podání Applu poněkud strohá, aplikace Apollo vám poskytne množství dalších efektů a to právě i v případě o rok dříve představeného modelu. Zařízení bez duálního objektivu mají však smůlu.

https://youtu.be/MN5-r0qm_3s

Je tomu z toho důvodu, že titul pracuje jen se snímky s aplikovaným bokeh efektem, které iPhony bez přídomku Plus pořizovat nemohou. Apollo právě mapy hloubky ostrosti využívá, a díky tomu dokáže na snímek aplikovat různé světelné efekty a to v jakémkoli úhlu. Na jednu fotografii přitom lze umístit až 20 různých zdrojů světla, lze jim také upravit barvu, intenzitu atd.

Efekty se aplikují v trojrozměrném prostoru, díky čemuž se snaží vypadat poměrně realisticky. V daných situacích se to však nemusí zcela povést a i nezkušené oko pozná, že jsou poněkud umělé. Je tedy důležité dbát na minimum editace, nepřehánět ji a nevytvořit s ní přílišný kýč vypadající jako vánoční stromeček.

apollo

Aplikace Apollo Immersive illumination, která je dostupná skrze obchod s aplikacemi App Store, však stojí pouhých 49 Kč. Za tu cenu za jistě vyplatí ji vyzkoušet.

[appstore id=“1373682251″ store=“CZ“ style=“infobox“]

Zdroj: diyphotography.net