Instagram má miliardu uživatelů a je čtvrtou největší sociální sítí

aplikace

Instagram uspořádal v San Franciscu konferenci, na které informoval, že dosáhl miliardy uživatelů. Je tím čtvrtou největší sociální sítí.

V září loňského roku měl Instagram na 800 milionů uživatelů. Nyní však překonal miliardovou hranici. Aktuálně je tak čtvrtou největší sociální sítí. Lídrem je Facebook s 2,2 miliardami, následuje Whatsapp s 1,5 miliardami a na třetím místě je komunikátor Facebooku Messenger, který má 1,3 miliardy uživatelů.

Instagram

S vyjímkou Whatsappu tak vlastně Facebooku patří hned tři z prvních čtyř míst, protože tato síť Instagram od roku 2012 vlastní. Tehdy za něho zaplatil rovnou miliardu dolarů. Uživatelů však Instagram měl „jen“ 40 milionů. Růst sítě je tak skutečně neuvěřitelný.

Instagram

Na konferenci se však nemluvilo jen o počtu uživatelů sítě, ale také o nově představené aplikaci IGTV. Ta vám umožní publikaci až hodinu dlouhých videí, které jsou ideálně pořizovány na výšku. Instagram totiž vidí ve videích budoucnost a chce tímto krokem alespoň trochu konkurovat síti YouTube.

[appstore id=”1394351700″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: dpreview.com