Máte rádi lomografii? Na Kickstarteru se rozjela kampaň na fotoaparát Diana

Nabídka lomografických fotoaparátu se možná již brzy rozroste o nový model. Na Kickstarteru totiž můžete přispět na výrobu modelu Diana Instant Square Camera.

Podle společnosti se jedná o první zařízení podobného typu, které vám poskytne výměnu objektivů. Zároveň bude model kompatibilní s tiskovými kazetami Fujifilmu (Instax Square), které jsou běžně dostupné a bude obsahovat i saně pro externí blesk.

Diana

Různé clony, ostření i objektivy

Clona bude nastavitelná na f/11, f/19 a f/32, instinktivní systém ostření pak umožňuje přepínat mezi ostřící vzdáleností na 1 až 2 m, 2 až 4 m, a 4 metry až nekonečno. Z objektivů bude k dispozici 20mm rybí oko, 38mm a 55mm širokoúhlý objektiv, 75mm objektiv (základní) a 110 mm teleobjektiv.

Diana


Věděli jste, že…

Základem lomografie se stal jednoduchý, sovětský kompaktní fotoaparát LOMO LC-A vyráběný továrnou Leningradskoje Optiko-Mechaničeskoje Objediněnije. Tento fotoaparát se stal na začátku 90. let legendou, především v Rakousku – existují umělci, kteří se dobrovolně omezují na jednoduché technické možnosti tohoto aparátu a pokoušejí se o uměleckou fotografii oproštěnou od technických aspektů. Jeho popularita je tak vysoká, že se začaly vyrábět nové verze staré značky. Snímky pořízené tímto přístrojem se pro svou specifičnost někdy nazývají lomografie, proces jejich pořizování je lomografování či lomení.

Zdroj: Wikipedie


Diana

Pokud vás zařízení oslovilo, můžete si jej pořídit v crowdfundingové kampani na Kickstarteru. Základní sada je dostupná už za 69 dolarů. K dispozici jsou ale i jiné možnosti, třeba jako Lomography trip, který vás vyjde 999 dolarů. Na základní sady je skrze kampaň 30% sleva. Distribuce by měla začít o letošní zimě, projekt je totiž již nyní zafinancovaný.

Diana

Zdroj: dpreview.com, Kickstarter.com