Apple aktualizoval aplikaci Clips. Přibyla nejen tématika Čínského nového roku

Apple

V minulé aktualizaci titulu Clips, který má na svědomí sám Apple, přibyla podpora pro iPhony X,  a také nové filtry. Nové vylepšení obsahuje hlavně nálepky s tématem Čínského nového roku.

Aktualizace nese označení 2.0.2. a vyjma nových nálepek však byla vylepšena i optimalizace pro iPhone X, který měl problém zejména při procházení vaší galerie. Dále byla opravena animace nálepky Top Secret. Clips vám také velice jednoduchou formou umožní nahrávání videí s aplikací odlesků, filtrů, textu, nálepek atd. Videa lze samozřejmě přímo sdílet na sociální sítě.

 

Unikátní titulky

Pokud je ve stopě obsažena jedna z 36 podporovaných řečí, aplikace Clips vám zobrazí i živé titulky. Ty mají své vlastní efekty, jakými jsou třeba bubliny známé z komiksů. Protože do překladu můžete sami zasáhnout, lze si vytvořit i text vlastní.

Apple

Aby toho nebylo málo, aplikace také umí vašemu záznamu přiřadit zvukovou stopu, která se mění dle toho, co se ve videu děje. Nechybí také rozpoznávání tváří, které je přítomno v aplikaci Fotky. To abyste výsledné video mohli ihned odeslat tomu, kdo v něm vystupuje.

 

Čínský nový rok

Čínsky nový rok nebo Svátky jara je nejvýznamnější z tradičních čínských svátků. Často je označovaný jako lunární nový rok, zejména lidmi žijícími mimo Asii. Je hlavním svátkem pro Číňany a důležitým svátkem v jihovýchodní Asii. Jeho oslavy tradičně začínají prvním dnem prvního lunárního měsíce čínského kalendáře a končí 15. dnem, známým jako Svátek lampionů.

Datum čínského nového roku je pohyblivé a kolísá mezi 21. lednem a 20. únorem. Je určeno astronomicky – nový rok nastává s druhým novým měsícem po zimním slunovratu (třetím, obsahuje-li končící rok vložený třináctý měsíc). Rok 2018 je rokem zemského psa.

[appstore id=”1212699939″ store=”CZ” style=”infobox”]

Zdroj: 9to5mac.com, Wikipedie