Instagram přidává GIFy, Snapchat zase sdílí své příběhy na Facebook a Twitter

Instagram se Snapchatem neustále svádějí boj v tom, kdo dřív přijde s jakou novinkou a kdo jakou okopíruje. Obě sociální sítě teď vydaly své aktualizace, obě se točí kolem Příběhů a každá je, kupodivu, jiná.

Instagram

Tato sociální síť už dávno není jen o fotografiích, ale i o komunitě přátel, kteří se baví sdílením svých příběhů. Vývojáři se tak snaží tuto funkci neustále posouvat dál, dalo by se říci směrem ke Snapchatu. Ten s Příběhy totiž přišel dávno před Instagramem.

Snapchat

Nově tak ve svých příbězích můžete používat animované GIFy a to ať už sdílíte statické fotografie, nebo videa. Příjemná práce s nimi zatím není, protože jim nemůžete měnit velikost. Instagram ale slibuje, že tento neduh brzy odstraní, takže vám nebude nic bránit v tom, mít animovaný úsměv od ucha až k uchu. Galerie GIFů je pak převzatá ze služby GIPHY.

Snapchat

Druhou novinkou pak je, že do příběhů už budete moci vkládat i záznamy, které jste pořídil v režimu na šířku. Oproti GIFům, které můžete využívat již nyní, toto přijde až během několika málo následujících týdnů.

snapchat

[appstore id=”389801252″ store=”CZ” style=”infobox”]

 

Snapchat

Jestliže jste si oblíbili sociální síť Snapchat a obzvláště jeho verzi příběhů, můžete ty své nyní sdílet i s rodinou a přáteli, kteří aplikaci namají. Snapchat vám totiž umožnil sdílet vaše příspěvky na sociální sítě Facebook a Twitter.

snapchat

Protože ale dokonce počítá i s tím, že vaše babička ani jednu tuto sociálku nepoužívá, může se na vaše příběhy podívat klidně jen na internetu. Při volbě sdílení „elsewhere“ totiž aplikace vytvoří link, který stačí dané osobě odeslat. Po kliknutí na něho se pak váš příběh ukáže v internetovém prohlížeči na stránkách Snapchatu. Takže minimálně s e-mailem babička prostě umět musí.

[appstore id=”447188370″ store=”CZ” style=”infobox”]

A teď otázka do pranice. Jakou síť máte raději? Instagram nebo Snapchat? A proč? Napište nám to do komentářů pod článek.

Zdroj: Instagram.com, 9to5mac.com