Apple vyhlašuje fotosoutěž, posílat můžete makrosnímky z iPhonu 13 Pro

Apple fotosoutěž

Apple vyhlašuje novou soutěž Shot on iPhone Challenge, tentokrát pro makrosnímky z iPhonu 13 Pro. Posílat své snímky můžete na mailovou adresu a vítěze Apple zveřejní na svém Instagramu.

Společnost Apple zahajuje novou výzvu Shot on iPhone Challenge, která odstartuje rok 2022. Letos Apple vyzývá uživatele iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max, aby se podělili o své nejlepší makro fotografie z iPhonu. Porota složená z odborníků z oboru a společnosti Apple posoudí celosvětově zaslané fotografie a vybere 10 vítězných snímků.

Apple fotosoutěž pro iPhone 13 Pro

Do soutěže Shot on iPhone se může přihlásit každý, kdo má iPhone 13 Pro nebo iPhone 13 Pro Max. Vše začíná dnes a potrvá do 16. února 2022, přičemž vítězové budou vyhlášeni v dubnu. Do soutěže se můžete přihlásit sdílením svých snímků na Instagramu nebo Twitteru s hashtagy #ShotoniPhone a #iPhonemacrochallenge.

Pokud Instagram ani Twitter nepoužíváte, můžete podle společnosti Apple zasílat příspěvky také e-mailem na adresu shotoniphone@apple.com, přičemž použijte formát souboru „jméno_příjmení_macro_iPhonemodel“. Předmět musí být následující: V titulku uveďte: „Shot on iPhone Macro Challenge Submission.“

Společnost Apple říká:

Na oslavu makrofotografie vás Apple zve, abyste se o své oblíbené makrofotografie pořízené iPhonem 13 Pro a iPhonem 13 Pro Max podělili na Instagramu a Twitteru a použili hashtagy #ShotoniPhone a #iPhonemacrochallenge a zúčastnili se tak výzvy.

Vítězné fotografie budou zveřejněny v galerii v Apple Newsroom, na stránkách apple.com, na Instagramu (@apple) a na dalších oficiálních účtech společnosti Apple. Mohou se také objevit v digitálních kampaních, v obchodech Apple Store, na billboardech nebo na veřejné výstavě fotografií.

Společnost Apple také poskytla několik tipů pro uživatele iPhonu 13 Pro a iPhonu 13 Pro Max, kteří se chtějí této soutěže zúčastnit:

  • Ujistěte se, že jste se k fotografovanému objektu dostatečně přiblížili – můžete se přiblížit až na vzdálenost 2 centimetrů.
  • Hlavní bod zaostření umístěte blízko středu záběru, protože právě tam je při fotografování v režimu makro na iPhonu nejostřejší.
  • Klepnutím na oblast v hledáčku nastavíte konkrétní bod zaostření.
  • Snímejte s použitím širokoúhlého objektivu 0,5x, abyste zachytili ultraširoké zorné pole, nebo zkuste snímat se standardním objektivem 1x pro užší záběr – iPhone automaticky přepne fotoaparát, jakmile se přiblížíte, při zachování záběru 1x.

Apple také slibuje, že vítěze za jejich práci odmění a deseti vítězným fotografům zaplatí licenční poplatek za použití takových fotografií v marketingových kanálech společnosti Apple. Apple uvádí, že fotografové si ponechají práva na svůj snímek, ale tím, že se přihlásí do soutěže, poskytnou společnosti Apple bezplatnou, celosvětovou, neodvolatelnou a nevýhradní licenci na jeden rok.

V porotě zasedá řada členů, od fotografa a filmaře Petera McKinnona až po Kaiann Dranceovou ze společnosti Apple a další. Více informací se dozvíte na webu společnosti Apple přímo zde.