AutoStitch app – sešívačka panorama

Hned úvodem je třeba se přiznat – autor tohoto blogu nemá rád panorama! Na druhou stranu obdivuje, co všechno se dá s tímhle formátem fotografie a za pomoci některých fotoaplikací pro iPhone provádět:-) Příkladem za všechny budiž AutoStitch app – jedna z nejvíce stahovaných aplikací pro tvorbu panoramatických záběrů.

autostitch 2

Pomocí Autostitch pořídíte snímek  snadno. Jenom je třeba si vytvořit určitý návyk. V menu a nastavení se rozkoukáte i jako začátečník velmi rychle. Pravdou ovšem je, že od prvního, druhého i třetího pokusu neočekávejte žádný zaručený a kouzelný výsledek. Alespoň já jsem při testování Autostitchu nejprve lehce klopýtal a musel několik minut trénovat, než jsem vše dostal do ruky. Nehledejte v tom ale žádnou vědu. Jednoduše si vyhlédněte místo, které chcete fotit, a pak už jen horizontálně (pomaleji a stabilně) hýbejte rukou (nebo stativem?) zleva doprava nebo naopak, přičemž pořiďte sérii fotek. Lze nasnímat 2 až 40 záběrů najednou. Moderní technologie algoritmus snadno rozpozná přechody mezi jednotlivými snímky a hladce je propojí. Lidově řečeno „sešije“ nebo „spíchne“ dohromady v jeden finální.Po dokončení spárování jednotlivých fotek je třeba počítat s ořezem výsledné montáže. Ať už manuálně nebo automatickém režimu. Slušná je odezva iPhone při zpracovávání a ukládání obrázku. Tady je na místě zdůraznit, že vytvořit lze soubor až o velikosti 18 megapixelů !!!  Podotýkám, že aplikaci jsem testoval na verzi 4, nikoliv tedy nové 4S, kde je vše díky novému čipu A5 ještě rychlejší.

Sdílet své pano fotky můžete rovnou přes twitter nebo facebook. K dispozici je i knihovna, do níž se snímky uloží stejně jako do Camera Roll (galerire iPhone).

Jednu výtku si ale Autostitch ode mě zaslouží. Občas se zkrátka při „sešívání“ snímků sekne. Stejně tak to ale může být tím, že se seknu já při samotném pořízování série.

Pokud vás Autostitch zaujala, je ke stažení za 1,79,- eur. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/autostitch-panorama/id318944927?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]