iPhone film festival má své vítěze

Pět cen ve třech kategoriích rozdala tento týden porota ve II. kole iPhone film festivalu  (IFF). Nejlepším snímkem se tentokrát stal poněkud bizarní, komiksově  laděný The Fixer režiséra Conrada Messe, který je rovněž autorem scénáře a sám si ho i produkoval. Zhruba sedm minut trvající příběh mě osobně zaujal především zpracováním efektů v některých scénách.

Druhou a třetí pozici v hlavní kategorii Nejlepší film obsadily The Editor a Money Bag. Cenu za nejlepší videoklip získala kanadská písničkářka a zpěvačka Lindi Ortega, která pro natáčení zvolila stále oblíbenější filmovou aplikaci pro iPhone 8mm Vintage Camera.

Za nejlepší kameru porotci ocenili film Yearlapse, natočený technikou time lapse, za nímž stojí  Zsolt Haraszti.

Vítězný snímek v kategorii Nejlepší film nese název The Fixer!

Poněkud netradiční projekt, v němž smí soutěžit pouze snímky natočené iPhonem, iPodem Touch nebo iPadem, vznikl před rokem. Cílem  jeho zakladatelů je jediné: Podporovat a propagovat především amatérské filmaře v tvorbě bez ohledu na to, zda mají k dispozici drahá zařízení a mnohamilionové rozpočty. Protože nejsem filmový kritik, zdržím se hodnocení jednotlivých snímků. Osobně nicméně obdivuji nadšení a zapálení, se kterým se někteří filmaři do práce na svých projektech vrhají.  Pokud se chcete na filmy podívat, nezapomeňte, že všechny byly natočeny opravdu „jen“ telefonem:-)

Více informací o IFF se můžete dočíst v článku, který jsem před časem na blogu iPhonefoto.cz publikoval. Najdete ho ZDE.

  Za nejlepší videoklip porota označila film od písničkářky Lindi Ortega:

Vítězný film v kategorii Nejlepší kamera s názvem Yearlapse:

Všechny soutěžní i oceněné snímky, ale také kompletní informace o festivalu najdete na webu  IFF.