ClassicPAN app – krásné panorama

Není to tak dávno, co jsem při popisu jedné z fotoaplikací s názvem SQUARA, chválil práci vývojáře s extravagantní přezdívkou MissKiwi. Jeho další app, která mě zaujala se jmenuje ClassicPAN. Jak už sám název napovídá, je postavena jako fotoaparát s formátem panorama. Nejde o žádnou novinku, ale určitě stojí za povšimnutí.

Při jedné z recenzí aplikace pro tvorbu panorama jsem se zmínil, že tenhle formát nemám příliš rád. Pravdou ovšem je, že ClassicPAN mě baví. MissKiwi dokázal trochu změnit  můj pohled na „nudlový“ ořez snímku:-) Baví mě především ovládání, které je velmi snadné a dobře se v něm orientujete během několika vteřin. Příjemné je i to, že aplikace sice pracuje s ořezem snímku ve formátu 9:4, současně můžete ale nastavit i ukládání snímků v typickém formátu 4:3.

Velmi mě překvapila rychlá reakce při focení a stejně tak i zpracování a uložení fotografií. A to v nejvyšším možném rozlišení. Fotky přímo v galerii aplikace můžete hbitě prohlížet a mazat. Nebo rovnou sdílet na sociální síť Twitter. Neumím napsat proč, ale v případě ClassicPAN mi nevadí, že si nemůžu vybrat i s dalších sítí, třeba Facebooku, Instagramu, Flickru a dalších.

Pokud si rádi hrajete s filtry a různými objektivy, ani tady nepřijdete zkrátka. MissKiwi vám dává na výběr z 16-ti typů filmů(efektů) a 5-ti výměnných objektivů. Milá je i možnost měnit expozici o 3 stupně dolů nebo nahoru. To jsem snad, pokud mi to jen neuniklo, ještě u žádné podobné fotoaplikace doposud neviděl.

Ačkoliv jsem začal s ClassicPANem fotit teprve včera a zatím pořídil jen několik zkušebních fotek, už teď cítím, že to bude jedna z mých oblíbenějších app, které z iPhonu hned tak nevymažu. Koupit si ji můžete za cenu 1,79,- eur. Odkaz do App Store.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/classicpan/id351251777?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]