Proměňte iPad 2 v pořádnou kameru

Fandíte iPadu a baví vás s jeho druhou verzí, která dostala do výbavy i kameru, také natáčet filmy nebo dokonce fotografovat? Pak mám pro vás tip na jedno skvělé příslušenství, které vám takovou zábavu usnadní. Představila ji společnost MAKAYAMA a od října je běžně v prodeji. Vývojářům se povedlo navrhnout nejen designově promyšlený a atraktivní case (pouzdro), díky němuž lze iPad 2 snadno ukotvit a přidávat k němu i filmové příslušenství. Autoři rovnou naprogramovali i vlastní aplikaci pro natáčení vide a pořizování snímků. Navíc je v App Store ke stažení ZDARMA.[app url=“https://itunes.apple.com/cz/app/movie-mount/id459756516?mt=8″] Díky promyšlenému rozhraní můžete nasnímaný materiál rovnou i upravovat a editovat.

Ale zpět k pouzdru, do něhož je iPad 2 ukotven.Konstruované je tak šikovně, že k němu můžete upnout externí mikrofon, přídavné osvětlení a dokonce některé objektivy.Seznam toho, co novinka mimo jiné nabízí, si můžete přečíst tady:

  1. Připevnění na stativ pro stabilnější pohyby kamery. 
  2. Možnost používat předsádkový objektiv  37 mm, ale i širokoúhlý objektiv. Třeba  TADY.
  3. Možnost prezentace.
  4. Použití externího  mikrofonu pro lepší zvuk. Najdete ho třeba TADY.
  5. Použijte optický hledáček pro natáčení za jasného slunečního osvětlení. 
  6. Použití video světla pro lepší výkon při nízkém osvětlení. Třeba TADY.
  7. Jednodušší a základní editace, než je třeba konkurenční iMovie od Apple.
  8. Podstavec umožňuje použít iPad ve vzpřímené poloze jako monitor.
  9. Již zmiňovaná aplikace Movie Mount, kterou v App Store najdete TADY.
  10. Pouzdro je plně kompatibilní se Smart Cover.
Speciální case stojí necelých 70,- dolarů, tedy v přepočtu téměř 50,- eur, což mi přijde vcelku přijatelné. Zvlášť, když vezmete v potaz, že vývojáři budou určitě v aktualizaci své aplikace, ale i příslušenství tohoto typu pokračovat. Nebo se pletu ? Co myslíte ? Má podle vás smysl předělávat tablet na něco, co připomíná tak trochu studiovou nebo filmovou kameru ? Jasně, je to trochu odvážné přirovnání. Ale třeba mi ho odpustíte při shlédnutí přiloženého promo videa. Pokud se rozhodnete si udělat radost třeba pod stromeček, objednat si novinku můžete přímo ZDE.