Vintage Camera Pro – zatím zklamání

Lhal bych, kdybych na úvod nenapsal, že na uvedení téhle novinky jsem se těšil. Pro fotoaplikace se sebemenším nádechem retro stylu mám zkrátka slabost. Tuhle navíc chystali vývojáři ve Francii, kde se mnoho app pro focení iPhonem doposud neurodilo. O to více jsem byl zvědavý. Bohužel, výsledek je pro mě spíše zklamáním.

Vintage Camera Pro má sice působivý design a vlastně ani menu není nijak špatné. Potýká se ale s několika neřestmi, kterých by se tvůrci současných TOP aplikací s označením “PRO” měli vyvarovat. Tím hlavním nedostatek je nízké rozlišení snímků, které touhle aplikací vyfotíte. Přeci jen, velikost 640×640 je v současné době vážně málo. Zejména poté, co spousta iPhone fotografů už nedisponuje “jen” skvělou 4. generací iPhone, ale rovnou novinkou 4S. Lepší kvalita snímků se doslova nabízí. Snad bych tomu porozuměl ve chvíli, pokud by autoři aplikace spustili tuhle novinku zatím jen ve verzi “LITE” ke stažení zdarma a bez označení “PRO”.

No, nezbývá, než doufat, že se programátoři časem polepší a minimálně vydají update, který přinese co nejlepší, pokud možno plné rozlišení, kterého lze dosáhnout. Mimochodem, pokud fandíte sdílení fotografií například přes populární Flickr, i tam vás ten nedostatek rozlišení snímků může pěkně naštvat. Právě Flickr totiž čím dále více míří spíše k tomu, aby jeho uživatelé mohli nahrávat na svůj profil fotky v co nejvyšší kvalitě.

Slabá mi přijde i nabídka efektů. Pokud se nemýlím, napočítal jsem jich 13. No, snad je rovněž jen dočasně a časem se budeme radovat z většího výběru.  Na druhou stranu, rozhraní, kterým se app ovládá, je celkem hravé a zábavné. Fotky lze sdílet klasicky přímo na Facebook a Twitter, pokud se ale rozhodnete poslat je třeba na svůj profil na Instagramu, musíte počítat s tím, že fotky je třeba nejprve uložit do Camera Roll, otevřít aplikaci Instagram a pak je teprve importovat a poslat. Škoda, takhle to zkrátka působí dojmem, že tu máme další fotoaplikaci s retro designem a formátem do čtverce.

A upřímně, aplikace jako třeba Hipstamatic, Leme Leme Pro, nebo třeba Cameramatic (chystám o těm test), jsou přeci jen o krok napřed. Chtěl bych zkrátka více. Ale počkejme si, třeba nás tvůrci z Francie zanedlouho příjemně překvapí. A já budu mít o důvod víc tuhle první recenzi od základu přepsat. Pokud se přeci jen chcete podívat na podrobnější info o novince Vintage Camera Pro nebo si ji stáhnout, vzhůru do toho. Viz odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/vintage-camera-pro/id462409212?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]