Letní číslo magazínu Snap je na téma #BON VIVANT, přečtěte si jej zdarma

Všichni milovníci mobilní fotografie jistě vědí a samotný magazín již dávno znají. Pro ty z vás, kteří ale netuší, o čem je řeč, zbystřete. Nový Snap za to stojí!

Magazín Snap mají na svědomí vývojáři aplikací Hipstamatic, Cinamatic, TinType, DSPO a sociální sítě Oggl atd. Dostupný je zdarma v Kiosku ve vašem iOS zařízení a zjednodušeně řečeno se jedná o časopis protknutý fotografiemi a jejich krátkými příběhy, které se snaží inspirovat, motivovat a třeba i poučit. U samotných snímků pak naleznete ikonku fotoaparátu, po jejímž rozkliknutí budete informováni o tom, jakým objektivem, bleskem a filmem byl snímek pořízen.

snap1

Po půlroční odmlce vyšlo nové číslo magazínu, které se věnuje veselí, což je překlad francouzského spojení bon vivant. Dočkáte se v něm ale hlavně cestování a hudby. Podíváte se do Haciendy Encantady v Mexiku, strávíte 72 hodin v Peru, navštívíte Jižní Afriku, Maledivy, chorvatský Dubrovník i festival v Cannes. Z hudby si rozšíříte obzory s kapelami Coin, Kaneholler a Good Old War, přítomny jsou i fotografie z hudebních festivalů.

Jak je zvykem, celým číslem procházejí fotografické minisérie od různých umělců, mimo jiné od dokumentárního fotografa japonského původu žijícího v New Yorku Q. Sakamakiho či Maren Klempové snažící se zachytit mentální život procházející jejím životem i prací. Také zde najdete zmínku a ukázkové fotografie z Hipstamatic balíků Jamaica, Brussels a Brisbane.

Číslo vyšlo po dlouhé době a tak by se dalo čekat, že si s ním tvůrci vyhráli. Mimo pár zajímavostí však nepřináší nic výjimečného a drží si laťku nasazenou minulým číslem, které už samo o sobě budilo dojem, že bylo šito horkou jehlou. Reklama odkazující na aplikaci TinType, která dle ní bude brzy v App Store, když již je tam téměř rok, je opravdu zarážející.

Vývojáři stále vyvíjejí nový Hipstamatic 3. Pokud chcete být zahrnuti do BETA testování, stačí odeslat link na svou fotografickou tvorbu na uvedený email v reklamě a mít trochu toho pověstného štěstí. Třeba budete mezi prvními, kteří si budou moci tuto novinku vyzkoušet.

Fotografujete aplikací Hipstamatic a líbí se vám nové číslo magazínu Snap?