Nové číslo magazínu Snap je na téma #food

Všichni milovníci mobilní fotografie jistě vědí a samotný magazín již dávno znají. Pro ty z vás, kteří ale netuší, o čem je řeč, zbystřete. Nový Snap za to stojí!

Magazín Snap mají na svědomí vývojáři aplikací Hipstamatic, Cinamatic, TinType a sociální sítě Oggl. Dostupný je zdarma v Kiosku ve vašem iOS zařízení a zjednodušeně řečeno se jedná o časopis protknutý fotografiemi a jejich krátkými příběhy, které se snaží inspirovat, motivovat a třeba i poučit. U samotných snímků pak naleznete ikonku fotoaparátu, po jejímž rozkliknutí budete informováni o tom, jakým objektivem, bleskem a filmem byl snímek pořízen.

Aktuální zimní číslo magazínu se věnuje jídlu, proto je i přes venku panující zachmuřené počasí celé provoněné a k nakousnutí. Dočkáte se v něm pár receptů a to na jistě chutné pokrmy i zajímavé drinky, několika tipů na ty nejlepší kavárny v New Yorku, série fotografií „Hrajte si se svým jídlem“, „Příběhy ryb z mrazáku“ a pro trochu kontrastu i série snímků pojmenovanou Raw Vegan.

Celým číslem procházejí fotografické minisérie od různých umělců z různých koutů světa, takže si mimo hlavního tématu můžete přečíst i cestopis z prosluněného Porto Rica a zajímavé Izraele. Také zde najdete zmínku a ukázkové fotografie z nejnovějších Hipstamatic balíku Yosemite a Dalston.

Číslo je opravdu nabité i proto, že poslední vydání je datováno už k letošnímu létu. Tvůrci si dali opravdu na čas. Nicméně i tak to na mě budí dojem, že je celé šité hodně horkou jehlou. Už jen reklama odkazující na aplikaci TinType, která dle ní bude brzy v App Store, když již tam nějaký ten měsíc je, je opravdu zavádějící. Aplikace je to ale kvalitní, o čemž svědčí i její recenze na iPhonefoto.cz.

snap food 14

Číslo však obsahuje ještě jednu zásadní informaci. Vývojáři chystají nový Hipstamatic 3. Pokud chcete být zahrnuti do BETA testování, stačí odeslat link na svou fotografickou tvorbu na uvedený email a mít trochu toho pověstného štěstí při výběru. Pokud se betatesterem stanete, určitě se nám ozvěte.

Fotografujete aplikací Hipstamatic a líbí se vám magazín Snap?