Rebelsauce – právoplatná náhrada za VSCOCam? (recenze)

Pokaždé, když se mi dostane do iPhonu aplikace, která by mohla nahradit všemi používanou VSCO Cam, jsem jen rád. Když jsem objevil aplikaci od firmy Rebelsauce, hned jsem zajásal, jelikož jejich presety pro DSLR znám a vím, že jsou kvalitní a líbivé.

IMG_8333

Začněme od ikonky, ta je ve slušivém iOS 8 stylu a opravdu září. Po otevření se dostaneme do hlavního menu, kde buď můžeme pořídit fotku, nebo ji nahrát, dále je zde možnost otevřít obchod s presetama – nebo-li v případě rebelsauce tzv. sauces (omáčky) a do základního nastavení. Fotoaparát je v tomto titulu opravdu omezený a vývojáři moc nepředpokládají, že s ním budete pořizovat fotografie.

IMG_8334

U samotné editace je poslední dobou v módě, že opět záleží, kolik si nakoupíte filtrů pomocí In-App nákupu. Rebelsauce nabízí balík všech aktuálních presetů, kterých je momentálně 45. Výběr filtrů je bezproblémovým, samozřejmě je zde možnost upravit hloubku filtru pomocí delšího podržení prstu na fotce či filtru. Trochu zmatečná mi přijde podrobnější editace, která je skryta pod tlačítkem uprostřed s nápisem sauces. Po kliknutí vám vyjede nabídka nástrojů, které jsou ukryty pod ikonkami, u kterých dle mého není až tak jasné, co se pod nimi skrývá. Je zde na výběr od klasického jasu až po zrnitost. Po dokončení editace je zde možnost fotografii sdílet či uložit.

IMG_8335

Presety vypadají hezky a jsou konkurenceschopné s VSCO Cam, bohužel samotná app by potřebovala ještě několik dodělků, které doufejme přijdou v budoucích aktualizacích. Zde musíme přivřít oko, jelikož se jedná o verzi 1.0. Nejvíce se mi líbí jednoduchost aplikace a že se opravdu zaměřuje pouze na editaci a čistotu. Nic víc v Rebelsauce nehledejte. Nebojím se říct, že po několika aktualizacích to bude právoplatný soupeř pro VSCO Cam a visual supply co. se bude muset o trochu více snažit, přijít zase s něčím, čím své konkurenty trumfne.

IMG_8336 IMG_8331

[appstore id=“896880007″ store=“CZ“ style=“infobox“]