Stahujte své CF karty přímo do iPadu

Vzpomenete si ještě na tu vlnu kritiky mnoha fotografů, kterým při uvedení iPadu 1 (a později také verze 2) vadilo,  že do tabletu od Apple nelze stahovat fotografie z často používaných Compact Flash (CF) karet ? Marná byla tehdy obhajoba, že se snímky dají do iPadu dostat (stejně jako u většiny notebooků) pomocí externích čteček. Slouží k tomu adaptér Camera Connection Kit, který Apple uvedl jako příslušenství krátce po představení první verze tabletu.

Pomocí něho stáhnete fotky ze SECURE DIGITAL (SD) karet, které se běžně používají hlavně u kompaktů. Ale co CF karty ? Řešením byl další adaptér, který je součástí sady Camera Connection Kit. Díky němu připojíte k iPadu  přes USB právě i čtečku CF karet.  Navzdory tomu  brblání některých kolegů fotografů slýchám dodnes. Přitom už existuje další, nové řešení!!! A sice speciální adaptér jen pro CF karty. U nás v Čechách jsem ho v prodeji sice ještě neviděl, ale pokud vás zajímá, doporučuji kliknout na internetový shop s netradičním příslušenstvím PHOTOJOJO. Můžete si přitom vybrat hned ze dvou, respektive tří možností nákupu.

Adaptér pouze pro CF karty (30,- dolarů), nebo jen pro SD karty (15,- dolarů), případně si za výhodnou cenu objednat set obou adaptérů za zvýhodněnou cenu 40,- dolarů. Počítejte s tím, že na příslušenství si budete muset pár dnů počkat a uhradit i poštovné, ale hlavní přeci je, že něco takového existuje:-)

Aby toho nebylo málo, každý z obou adaptérů má v sobě i zdířku na propojení přímo s fotoaparátem, tudíž vám výrobce nabízí hned dvě řešení v jednom. Co více si přát ? Bylo jen otázkou času, kdy Apple nebo některý z externích výrobců přijde s nápadem vyrobit a uvést na trh adaptér přímo pro CF karty. Už proto, že je profesionální, ale i mnozí amatérští fotografové, používají velmi často. A přišlo to !!! Co vy na to ??? Líbí se vám řešení pomocí adaptérů ? Nebo by se vám více zamlouvalo, aby SD nebo CF kartu šlo vložit přímo do iPadu ???