TinType od Hipstamatic, slavná klasika v samostatné aplikaci (recenze)

Ujíždíte na starých fotografiích, skleněných negativech, obdivujete první daguerrotypie? Tak právě pro vás je určena nová aplikace TinType od Hipstamatic.
Pokud používáte proslulé aplikace Hipstamatic nebo Oggl, pak vám patrně novinka TinType nepřinese nic převratného, protože ji pravděpodobně už dávno používáte jako součást zmíněných aplikací. Ne všichni iPhonefotografové ovšem propadli kouzlu klasického Hipstamaticu a sociální sítě Oggl, což na druhou stranu není ani příliš levná záležitost, obzvláště jestli chcete mít všechny novinky. Právě pro ty z vás, kteří chcete vyzkoušet jen to nejlepší právě od Hipstamaticu je určen tento titul.

Tin2

Vývojáři asi dva roky nazpět přišli s objektivem Tinto 1884 a dvojicí filmů – s černobílým TinType a ručně kolorovaným C-Type. Rozhodně se tehdy netajili tím, že jde o jejich nejexkluzivnější počin. Nyní se experti od Hipstamaticu rozhodli oslovit další fotografy, kterým touto aplikací TinType nabízejí ve speciální samostatné verzi za klasickou cenu 0,89 €.

Tin1

Má vůbec smysl koupit si takovou aplikaci? Určitě má a vřele ji doporučujeme. Oproti klasice v Hipstamatic a Oggl, kdy můžete vlastně jen udělat snímek, nabízí totiž TinType celou řadu vylepšení. Tím největším je jednoznačně možnost použít nejen čtvercový formát, ale i ten obdélníkový.

Tin3

Jednoduchá aplikace dále umožňuje měnit hloubku ostrosti, zrno či zvýrazňovat oči. Do ruky ji po chvilce používání dostane i ten největší začátečník. Nezbývá než dodat, že TinType funguje jen pro iOS 8. Lze předpokládat, že Hipstamatic nezůstane pouze u této jediné „sólo“ aplikace a do budoucna vyšle do světa tímto způsobem i další své proslulé objektivy a filmy.

Tin4

 

[appstore id=“926177061″ store=“CZ“ style=“infobox“]