Co nového přináší iOS 9.2 z pohledu fotografa

Není tomu dlouho co Apple přišel s novou verzí jeho mobilního operačního systému iOS. Co nového přináší verze 9.2 z pohledu fotografa?

Nový iOS přináší možnost přímého nahrávání fotografií do iPhonu. V předešlých verzích iOS to bylo možné pouze na iPadech. Nyní můžete připojit váš fotoaparát rovnou k iPhonu, prostřednictvím redukce Lightning/USB adaptéru, případně můžete použít Lightning čtečku SD karet z fotoaparátu. Už nemusíte používat počítač jako prostředníka pro nahrání fotografií do iPhonu.

Oba dva adaptéry nejsou žádnou novinkou, ale u příležitosti vydání nového iPadu Pro byly upgradovány a nyní podporují standard USB 3.0. Cena každého z adaptérů je 899,- Kč a zakoupit je můžete přímo v Apple Online Store. Jelikož podporu USB 3.0 má pouze nový iPad Pro, naplno ho mohou využívat pouze majitelé tohoto zařízení. Redukce je samozřejmě zpětně kompatibilní, takže se nemusíte bát, že váš iPhone (případně starší iPad) nepřipojíte.

Screenshot 2015-12-13 13.39.35

Screenshot 2015-12-13 13.39.56

 

Tuto možnost ocení hlavně uživatele Instagramu, kteří dávají přednost klasickému fotoaparátu před integrovaným fotoaparátem v iPhonu. Po připojení adaptéru do vašeho iPhonu a připojení fotoaparátu se v iPhonu otevře aplikace Fotky a nabídne vám k výběru importu fotografie ve formátu JPEG nabo RAW, případně videa, které chcete importovat.

importphotoscreen

Po dokončení imortu můžete provést smazání importovaných fotografií ve fotoaparátu, případně je ponechat.

Zdroj: Petapixel