Jak zjistíte, jestli váš iPhone použil Deep Fusion? Zkontrolujte EXIF

Deep Fusion

Deep Fusion je novou funkcí, kterou Apple používá ve svých iPhonech 11. Výsledné fotografie jsou pak ostřejší a s vyšším dynamickým rozsahem. Jak poznáte, že byla funkce použita?

Nová aktualizace aplikace Metapho pro iPhone přinesla to, co vypadá jako nejsnazší způsob, jak zjistit, kdy byly vaše snímky iPhone 11 pořízeny pomocí funkce Deep Fusion. V této šikovné aplikaci uvidíte další informace, které vám umožní nejen zkontrolovat, zda byla použita funkce Deep Fusion, ale také zobrazit a upravovat EXIF data.

Metapho spustila svou poslední aktualizaci o víkendu, která obsahuje údaje o tom, zda byla nebo nebyla použita Deep Fusion na fotografii. To je pozoruhodné, protože tuto funkci vytvořil Apple a nedovoluje uživatelům zobrazit, zda byla použita.

Aplikace je zdarma a nabízí nákupy v aplikaci, kdy odemkne všechny funkce, jako je například úprava metadat. A je dobré, že se zaměřuje i na soukromí. Žádná data se nikam neposílají a vše zůstává uloženo lokálně.

Jak si zobrazit informaci, zda bylo Deep Fusion použito

Jakmile stáhnete a otevřete Metapho, stačí aplikaci povolit přístup do vaší knihovny fotografií. K dispozici je dokonce i na zobrazení sdílení, takže aplikaci můžete rychle přidat ke kontrole metadat fotografií.

iPhone 11 Deep Fusion

Pokud byla použita funkce Deep Fusion, v horní části informací se zobrazí Deep Fusion. A zhruba uprostřed uvidíte, kolik snímků bylo k sestavení fotografie použito. Informace je popsána jako: „Composite Image Count“.

Co Metapho ještě na iPhonech 11 odhalí?

Aplikace samozřejmě umí zobrazit daleko více informací a kromě klasických údajů o rychlosti závěrky, cloně nebo hodnotě ISO, se zejména na iPhonech 11, 11 Pro a 11 Pro Max, dostanete k řadě dalších dat.

  • Označuje fotografie pořízené v nočním režimu a Deep Fusion
  • Odhalí další podrobnosti o expozicích v nočním režimu
  • Zobrazuje ohniskovou vzdálenost objektivu
  • Opravuje problémy předchozí verze

Jak vidíte, stažením jednoduché aplikace můžete získat opravdu hodně. Sám ji delší dobu používám a hodí se mi nejvíce na kontrolu celkového rozlišení fotografie a datové velikosti.

Zdroj: 9to5mac.com

[appstore id=“914457352″]
Tags from the story
,