iPod č.5 – přichází iPod fotografie?

Napadlo mě to už minulou středu hned po představení jablečných novinek, ale musel jsem si to nechat ještě trochu v hlavě “uležet”. Zkrátka a dobře: Všimli jste si stejně jako já podrobných parametrů 5.generace iPodu Touch? Přesněji toho, jaké specifikace nabízí jeho fotoaparát ? Už je to tak. Ať dělám, co dělám, nemůžu se zbavit dojmu, že s touhle novinkou přichází i šance, že se čím dál více lidí bude věnovat mobilní fotografii 🙂 V tomto případě spíše “MP3 fotografii”. Nebo iPod fotografii??? Kultovní iPhone zkrátka dostal pěknou konkurenci právě v podobě posledního modelu iPodu Touch.

iPod Touch foto 1

Pokud mě totiž zrak a sluch nezklamaly, můžeme u téhle novinky počítat nejen se zhruba stejnými rozměry a rozložením kvality záznamu videa, jako je tomu u poslední, páté verze iPhonu. Dočkali jsme se k tomu ještě skvělé výbavy právě pro fotografování! Okamžikům, kdy majitelé prvních generací iPodu Touch skrytě záviděli vlastníkům iPhonů právě i kvalitě obrázků, které šlo z obou zařízení získat, je zkrátka definitivně konec. Konstruktéři, designéři a programátoři z Cupertina se zkrátka rozhodli prolomit hranice a vyslat na trh nejen osvědčený a v mnoha směrech vylepšený přehrávač hudby. Ale současně “našlapali” do jeho útrob i skvělou sestavu prvků právě pro lepší fotografování.

Fotoaparát s pěti megapixely (doposud měl iPhone 4), lepší podání barev, sestavu pěti (!!!) skel (doposud měl iPhone 4S) uvnitř malého objektivu. A zároveň, starší, ale pořád hodně výkonný čip A5, kterým je osazen rovněž iPhone 4S. A pozor ! Světelnost objektivu krásných f2,4 !!! No není to ideální okamžik pro vznik odnože iPhone fotografie, která by se klidně mohla jmenovat iPod fotografie? 🙂 Tak co říkáte, není to paráda ? Jistě, někdo může namítnout, že chybí 3G připojení. Na druhou stranu, ve většině měst dnes člověk snadno narazí na wifi. A pak už jste ve stejném módu, jak klasický majitel iPhonu:-) Nový iPod Touch má zkrátka vše, co měl a má iPhone (kromě telefonování a SIM karty s připojením na 3G), ovšem tentokrát s výrazně lepší výbavou pro fotografování. Ke všemu si troufám napsat, že každý nemá nutně potřebu hned každý snímek okamžitě vysílat do svět. Nebo ano ? Co si myslíte o parametrech nového iPodu Touch ? Láká vás ? Je to alternativa pro ty, kterým přijde iPhone 5 předražený ?