EyeEm má novou ikonu, diametrálně odlišnou od té Instagramu

Když Instagram představil nové rozraní spolu s pestrobarevnou ikonou, mnohým se z toho šoku zastavil dech. Nyní svou ikonu mění i síť EyeEm. Jde však zcela odlišnou cestou.

O té největší vizuální změně u nejpopulárnější obrázkové sociální síti Instagram jste si mohli přečíst v článku Instagram změnil rozhraní i ikonu. Německá sociální síť EyeEm tak razantní krok neudělala a ve verzi 5.8 přináší jen změnu ikony aplikace spolu s drobnými desetinkovými vylepšeními, mezi které patří zejména mírný redesign některých nabídek, přibyly nějaké animace a samozřejmě bylo odstraněno množství chyb.

 

Jak jeden fotograf inspiroval tvůrce EyeEm ke změně ikony aplikace

Instagram do svého loga sáhl razantněji. Vyjma ikony totiž změnil i jej. EyeEm si charakteristické bílé „E“ ve čtverci (prozatím) ponechává všude, změnil tak jen ikonu mobilní aplikace. Ta by měla více odkazovat k lásce k fotografování.

ikona

Jednou z priorit této německé obrázkové sociální sítě je představovaní nových fotografů a to ať už prostřednictvím nabídky Discover v rozhraní aplikace, nebo pomocí četných akcí a výstav v Berlíně, New Yorku, Londýně, nebo kdekoli jinde, EyeEm Magazín nevyjímaje.

Za novou ikonou stojí fotografka Denise Kwong (@twistdee). Snímek pořídila na Barrenjoey Headlands v Sydney a byl publikován už v prvním vydání EyeEm Magazínu, kde si získal velikou oblibu, a proto byl také jako pozadí nové EyeEm ikony vybrán.

ikona

„Tento snímek byl pořízen s mými přáteli, když jsme čekali na západ slunce. Podívala jsem se dolů na pláž, kde jsem viděla neuvěřitelně dlouhé stíny nejen přítomných lidí, ale zaujaly mě zejména stopy v písku, které mu vnuknuly opravdu nevšední tečkování. Pro mě to znázorňuje idylický australský životní styl – oceán, písek a pláž.“ Říká Denisa Kwongová o svém snímku.

Pro potřeby ikony byla fotografie retušována, kdy byly odstraněny přítomné osoby a jejich stíny. Bylo tak učiněno z toho důvodu, že by na malé ikoně vypadaly nevzhledně jen jako černé flíčky. EyeEm se tedy vykašlal na jakýkoli jednoduchý flat design a svou ikonu udělal ještě složitější, než byla před tím. Dá se ale očekávat, že se bude měnit častěji.

A jak se líbí nová ikona aplikace EyeEm vám? Podělte se s námi o váš názor v komentářích pod článkem.

Zdroj: EyeEm Blog