Modul kamery v iPhone 7 může mít optickou stabilizaci obrazu

modul

Unikl nový snímek, kde jsou srovnány kamerové moduly variant iPhonů 6/6 Plus, 6s/6s Plus a právě očekávaného iPhone 7. Vypadá to, že i ten dostane optickou stabilizaci obrazu.

Ta přitom byla vyhrazena pouze a jen „pluskovým“ modelům. Nyní to tedy vypadá, že se jí dočkají i menší varianty telefonu značky Apple. Samotný modul také vypadá značně jinak, protože kabel má místo tvaru U, jak tomu bylo v předchozích variantách, tvar L.

 

 

Optická stabilizace, duální fotoaparát

Jak známo optická stabilizace má velký vliv na výslednou fotografii, zejména pokud fotíte při zhoršených světelných podmínkách nebo v pohybu. Čím více technologie je v zařízení přítomno, tím více místa je nutné mít pro její implementaci. Také právě proto není optická stabilizace ve variantách 6/6s přítomna, i když i ony mají vystouplou čočku fotoaparátu.

modul

Dle dostupných úniků, a již vytvořených čínských maket, se dá soudit, že vystouplá čočka bude přítomna i ve všech variantách připravovaného iPhone 7/7 Plus. Poslední léta se bohužel vyplnilo, co všechny úniky předesílali, takže je velice pravděpodobné, že tomu bude stejně tak i letos.

Exkluzivita větší verze s přídomkem Plus tedy bude zejména v tom, že by měl obsahovat duální fotoaparát, i když ještě není úplně jasné, jakou funkci bude druhý fotoaparát zastávat. Apple nám to při své zářijové Keynote ale dozajista patřičně vylíčí.

kamera

Vyjma vylepšení fotografických funkcí se samozřejmě dočkáme kompletního zrychlení samotného telefonu. Očekává se nárůst paměti RAM, a také vypuštění 16 GB paměťové varianty. Jack konektor pro sluchátka bude nahrazen druhým mikrofonem, přičemž sluchátka budete muset používat s adaptérem pro Lightning konektor. Hodně spekulací se točí i kolem dotykového tlačítka Domů. Zda tomu tak bude, se dočkáme již brzy.

Zdroj: AppleInsider.com, NWE