Pixbuf – česká aplikace pomáhá se sociálními sítěmi a šetří čas

logo

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 240

Warning: Division by zero in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/functions.php on line 246

Warning: A non-numeric value encountered in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/rating-calculations.php on line 28

Skvělé


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/81034/virtual/www/wp-content/themes/simplemag/inc/single-rating.php on line 28
nan

Pixbuf je nová česká aplikace pro platformu iOS, která vám pomůže se sdílením vašich příspěvků na sociální sítě. Jedním dotekem displeje z ní snímek odešlete na všechna místa, na která si přejete.

Služba funguje již od počátku roku 2016, to však pouze ve webovém rozhraní. Nyní si ji můžete nainstalovat i na své iPhony a iPady (verze pro Android se připravuje) a těžit z benefitů, které nabízí. Předně to je úspora vašeho času, kdy služba umí jednu fotografii sdílet napříč prolinkovanými sociálními sítěmi.

 

Made in Czech Republic

Za celým projektem této digitální platformy pro sdílení fotografií a analytickým nástrojem pro fotografy stojí Filip Molčan. Ten tím právě díky Pixbufu dal fotografům více času pro fotografování, namísto toho, aby čas trávili nad sociálními sítěmi a každou fotografii sdíleli na tu, na kterou potřebují.

Rozšíření služby na mobilní platformu bylo logickým krokem, protože sociální sítě hlavně z mobilních telefonů všichni obsluhujeme spíše, než z počítačů. I když aplikace nenabízí tolik, co webové rozhraní, pořád je toho dost na to, abyste si aplikaci zamilovali. A to hlavně proto, že vám opravdu ušetří čas – pokud tedy využíváte četné sociální sítě a sdílíte na ně své fotografie. Je přitom jedno, jestli jste je pořídili mobilem, nebo zrcadlovkou.

 

Jedna fotka sem, druhá tam

Po spuštění titulu vás nepřekvapí množství nabídek a záložek, ale jednoduché, jasné a přehledné rozhraní, ve kterém se prostě neztratíte. Ze všeho nejdřív se však musíte přihlásit. Pokud se vám nechce nic vymýšlet, můžete použít účtů z Facebooku nebo Twitteru. Úvodní obrazovka je sice prázdná, ale až do Pixbufu začnete přidávat své snímky, uvidíte je právě zde.

Můžete to učinit jak momentálním pořízením fotografie, rozhraní fotoaparátu je bez jakýchkoli pokročilých funkcí, tak načtením snímku z galerie vašich fotografií. Aplikace vaše snímky už nijak needituje, takže je třeba mít snímek připravený přesně tak, jak jej chcete do bezbřehých vod sociálních sítí vyslat.

V aplikaci ale můžete fotografii přidat četné informace. Jde nejen pojmenovat a popsat, ale můžete jí přidat i množství štítků. Hastagy (hrábě – #) přitom přidávat nemusíte. Aplikace je automaticky přiřadí. Štítky stačí oddělit pouze čárkou. Více informací fotografii nepřidáte. Chybí tak kupříkladu označení tváří nebo lokace pořízení snímku.

Chcete-li fotografii sdílet ihned, stačí dát Share. Pokud ne, uloží se vám na úvodní stránce, která je pojmenovaná Queue. Takhle si do aplikace můžete nahrát snímků, kolik chcete. Kouzlo titulu Pixbuf je pak v tom, že si rozplánujete jejich publikaci, třeba klidně v průběhu celého týdne a o nic víc se už nestaráte.

 

Otevřeno 24/7

Veškeré sdílené fotografie i se statistikou jejich komentářů a lajků najdete v záložce Shared. Můžete je odtud i opětovně sdílet. Samotné nastavení (Settings) toho sice moc nenabídne, i tak ale v sobě skrývá to nejdůležitější – přihlášení do různých sociálních sítí a možnost nastavení časů publikace vašich snímku v Queue.

Facebook, Twitter, Flickr, 500px, Tumblr, Pinterest, Instagram a Blogger – to je výčet sítí, s nimiž si můžete své účty s aplikací Pixbuf provázat. Další budou následovat (např. EyeEm). Jednu fotografii tak jedním tlačítkem (nebo dle časového plánu) můžete sdílet na všechny tyto sítě, a to i na všechny vaše účty v dané síti, pokud jich máte více. Při publikaci si totiž vybíráte, na které sociální sítě a jejich účty chcete daný snímek publikovat.

Samozřejmě to umí i Instagram, jenže to maximálně na Facebook, Twitter, Tumblr, Flickr a Swarm. Také vám neumožní propsání snímku na více účtů v rámci jedné sítě. Úspora času je tak zřejmá. Nehledě na tu práci s neustálým kopírováním a vkládáním textu a čekání na upload.

Nabídka Post schledule vám umožní rozplánování si publikace svých příspěvků. Ty budou publikovány dle toho, jak je máte seřazené v Queue. Po stisku symbolu plus si zvolíte čas publikace a dny, ve které chcete snímky uveřejnit. Jestli jednou denně, obden, jednou týdně, je to jen na vás. Když si publikaci navolíte a potvrdíte, v Queue následně uvidíte, který snímek bude kdy publikovaný.

Jednoduchý koncept přináší maximální možnou úrodu v podobě uspořeného času, a to zejména pokud publikujete větší množství fotografií na větší množství sociálních sítí. Navíc je celá služba zcela zdarma. Do budoucna se sice plánují některé prémiové funkce, které by mohli být zpoplatněné, jádro ale bude dostupné všem zdarma a to napořád.

[appstore id=“1084322171″ store=“CZ“ style=“infobox“]