Instagram změnil rozhraní i ikonu

Informovali jsme vás o tom relativně nedávno v článku „Co se vaří u Instagramu“ a už je to tady. A není to jediná novinka, kterou si pro nás tato sociální obrázková služba přichystala.

Flat design je na iOS znám již od jeho sedmé verze. Nyní máme devátou, takže Instagramu to trvalo přes dvě léta, než svou aplikaci odladil jeho modernímu vzhledu. Aktualizací sice vycházelo hojně, zásadně do rozhraní a vzhledu aplikace ale nesáhly.

 

Černobílá proti kýčovitě pestré

S aktualizací na verzi 8.0 tak přichází černobílé rozhraní, které nebude tolik rozptylovat oči pozorovatele od sledovaného obsahu. Zároveň s touto novinkou Instagram představil novou ikonu aplikace, která se tak zcela proměnila.

Zachovala si jen vzor, který může být mnohým znám z platformy Windows Phone, na které je Instagram stále ve fázi beta. Jeho bílé logo je tam na modrém podkladu. Zde však hraje všemi barvami – respektive přechází od modré po červenou. Internetové ohlasy jsou vesměs pozitivní, i když už je na světě řada trefných vtipů.

flat

Osobně mi celá ikona přijde hodně kýčovitá a nic moc pozitivního na ní neshledávám. Přijde mi, jako že když uvnitř aplikace barvy ubyly, jinde musely přibýt. Oproti tomu se mi opravdu líbí ikony, které si Instagram přichystal pro své ostatní aplikace Hyperlapse, Boomerang a Layout. Barevná kontura na bílé ploše vypadá rozhodně vkusněji.

flat


A jak se vám líbí nová ikona Instagramu? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích pod článkem.

Zdroj: blog.Instagram.com