V DXOMARK otestovali iPhone 12 Pro a 12 Pro Max. Na nejvyšší příčku telefony nedosáhly

Apple iPhone 12 Pro obsadil 5. příčku, model 12 Pro Max je pak na bramborovém 4. místě. Na lídra přece jen pár bodů ztrácejí.

Renomovaného žebříčku testu fotomobilů DXOMARK aktuálně vévodí Huawei Mate 40 Pro se 136 body. 2. místo náleží telefonu Xiaomi Mi 10 Ultra, které má bodů 133. Jen o jeden bod méně má na třetí příčce Huawei P40 Pro. Bramborovou 4. příčku obsadila největší novinka Applu, tedy model 12 Pro Max se 130 body. 5. příčka je pak sdílená pro modely iPhone 12 Pro a Xiaomi Mi 10 Pro.

DXOMARK

Když se podíváte na výsledné hodnocení a na jednotlivě hodnocené aspekty (foto, zoom, video), větší model ten menší nijak razantně nepřevyšuje. Jedná se jen o několik málo bodů jak ve fotografii, tak přiblížení, ve videu pak dokonce o bod jediný. Takže i když platí, že model 12 Pro Max je nejlepší iPhone, co se fotografických kvalit týče, neznamená to, že by ostatní z řady extrémně převyšoval. Základní model 12 a 12 mini budou ale jednoznačně tratit v hodnocení přiblížení.

iPhone 12 Pro a 12 Pro Max – proti a proti 

A co se chválí? U obou modelů to je přesné automatické zaostřování ve většině podmínek, přesná expozice ve fotografiích i videu, dobré podání barev při vnitřním osvětlení, pěkné vykreslení jemných detailů za jasného světla a vnitřních podmínek, pěkné barvy a odstíny pleti ve videích, poměrně účinná stabilizace videa (u modelu 12 Pro Max je dokonce velice účinná).

Všechny nové iPhony 12 jsou již v prodeji. Který vybrat, pokud vám jde o fotografie?

Mezi nevýhody patří omezený dynamický rozsah na fotografiích má za následek ořezávání světel a stínů, šum obrazu, a to zejména při fotografování v interiéru nebo při slabém osvětlení, obrazové artefakty, ztráta jemných detailů u videa v interiéru a při slabém osvětlení, odlesky ve videích. 

Vyčerpávající testy obou telefonů si můžete přečíst na stránkách DXOMARK.