Film točený iPhonem získal Oscara!

Je to tam ! Respektive, je to doma, ve Švédsku ! 🙂 S odkazem na předposlední příspěvek s radostí oznamuji, že v noci na dnešek obdržel nejprestižnější filmové ocenění – Oscara – v kategorii celovečerních dokumentárních filmů snímek  švédského režiséra Malika Bendjelloula s názvem Searching for Sugar Man. A to je velký úspěch nejen pro autora samotného, ale také pro iPhone a aplikaci 8mm Vintage Camera, kterou Malik při natáčení příběhu o záhadném písničkáři mexického původu Rodriguezovi použil.
Často si lidé kolem mě ťukají na čelo, jak jen můžu s takovou razancí propagovat iPhone fotografii a aplikace pro foto a video nejen ve vztahu k zábavě a sociálním sítím, ale také jako nástroj, který lze použít i v profesionální sféře. A je pravda, že občas váhám, jestli to trochu nepřeháním:-) Na druhou stranu, už jsme měli možnost několikrát  zažít, že iPhone je skutečně kreativní nástroj. Sice do kapsy, ale s obrovskými možnostmi.

A je jenom na nás, autorech, tvůrcích, filmařích, fotografech, jak se s ním vypořádáme a zda, případně v jaké situaci, ho budeme v tvorbě používat. I kdyby to měl být jen pouhý doplněk, jako tomu bylo právě v případě dnes již oscarového snímku Searching for Sugar Man:-) Věřte mi, že jednou se třeba dočkáme okamžiku, kdy fotografie z iPhonu získají ocenění i v prestižní soutěži Word Press Photo (WPP). Že jsem cvok? Nemyslím. Přeci jenom, úspěch ve slavné Pictures of The Year (americká obdoba celosvětové soutěže WPP), už má iPhone fotografie za sebou. Oceněné snímky fotoreportéra Damona Wintera si můžete připomenout ZDE. Ale nepředbíhejme, všechno má svůj čas:-)

Gratulace do Švédska, Cupertina (sídlo firmy Apple) a také do společnosti NEXVIO, kde vývojáři “spíchnuli” zmiňovanou app 8mm Vintage Camera:-) Myslím, že tahle práce se jim rozhodně po dnešní noci dvojnásobně vyplatí:-) App 8mm Vintage Camera je ke stažení za 1,79,- eur. Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/8mm-vintage-camera/id406541444?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]