Pixt Wall app – zeď plná vašich fotek

S velmi ambiciózním projektem vstoupila na trh se sdílením fotografií a nově také aplikací pro iOS platformu vývojářská společnost Flipiture Inc., která provozuje službu Pixt Wall. Pokud očekáváte další pokus o konkurenci Instagramu, potom žádný strach, klidně čtěte dál. Tohle je trochu jiný model. Pixt Wall, který nejprve vypustil app pro konkurenční Android, je sice postavený na prezentaci a sdílení vašich fotografií. Dovolí vám je ale “dopravit” na váš vlastní profil nejen přímým nahráním snímků z aplikace nebo prostřednictvím webu z počítače, nýbrž také “vycucnout” vaše stávající obrázky z Instagramu či Facebooku. A pokud jsem zmínil slovo “zeď”, potom očekávejte, že jak na webu, tak v mobilních zařízeních, se vám snímky budou skutečně zobrazovat jako plovoucí moduly na zdi:-)

Je to zajímavý nápad a myslím, že by mohl bavit spoustu uživatelů. A to nejen proto, že veškeré sdílení a editace jsou snadné a přehledné, ale také kvůli nenápadné funkci GROUPS. Ano, právě možnost vytvoření a propojení skupin, by mohlo zlákat spoustu autorů, kteří chtějí publikovat na jedno společné téma, aniž by byli nutně závislí na “otevřeném”  #hashtagu, jako je tomu třeba u zmiňovaného Instagramu.

Pixt Wall web foto

Příjemná je i možnost like hodnocení, dalšího sdílení a nebo komentářů v rámci skupin i mimo ně. Pixt Wall mi přijde jako skvělý nápad a alternativa pro ty, kteří si potrpí na větší hravost a vizualitu. A nebo pro ty, kterým nepřirostl k srdci třeba Flickr, kde se skupinové “fotodýchánky” dají tvořit rovněž. App pro iOS jsem důkladně prověřil jak v iPhonu, tak iPadu. Bohužel, má několik menších háčků. Přesněji, “neháčků” a “nečárek”:-( Trpíme zkrátka opět na to, že náš krásný jazyk má diakritiku. Zatímco při editaci a nahrávání fotek na webu si systém a váš profil bez problémů s diakritikou poradí jak u vašeho jména, tak u názvu fotky nebo jejího popisku, u mobilní verze máte smůlu. Což je fuk v případě tagů, ale jinak bych celkem uvítal sladění pro obě tyto platformy. Odladit by to chtělo i několik menších chyb u varianty pro web. No, snad se toho v budoucnu dočkáme.

A třešnička na závěr pro majitele webů a blogů, kteří hledali snadné řešení, jak na své stránky dostat fotky (a to nejen svoje, ale třeba i od přátel), aniž by museli hledat složitý plugin nebo programátora. Pixt Wall dovoluje totiž vaši plovoucí zeď pomocí EMBED kódu snadno vložit právě třeba do vašeho magazínu na wordpressu. Podporovaných služeb je více a funguje to vcelku pěkně. Ukázku vidíte i v tomto článku. Snímky skutečně “volně plují” a sem tam se náhodně některý i zvětší a láká ke komentáři. A to vynechám fakt, že s fotkami můžele libovolně hýbat a přesouvat  je z místa na místo:-) Do svého vytvořeného profilu jsem narychlo “naházel” pár snímků z Instagramu…. A některé i upravil v editačním programu služby Pixt Wall.

Pokud si ji chcete vyzkoušet, mrkněte na web ZDE.

DODATEK: App Pixt Wall je aktuálně k 21.8.2013 nedostupná pro český trh. VApp Store ji proto nenajdete.