Jaké pouzdro pro iPhone fotografii ?

Hned na úvod si odpovím: V podstatě jakékoliv, které vám vyhovuje jak po stránce designu, funkčnosti a ochrany. Nechci a nebudu vás omezovat. A ani jsem nedostal úplatek od žádného konkrétního výrobce:-) Myslím ale, že je čas připomenout, která dvě pouzdra favorizuji ve vztahu k iPhone fotografii. Už proto,  že oba moji favorité jsou konečně v prodeji i pro poslední verzi iPhonu 5:-) A  zároveň je seženete i ve variantách pro 4/4S.Připomenu jen, že pro mě, jako iPhone fotografa, byly prioritou vždy dvě klíčové vlastnosti: 1. Ochrana telefonu, se kterým v terénu při focení občas trochu riskuju:-)  A za 2. Výdrž baterie, která, přiznejme si, zlobí řadu z nás. Jakmile totiž opravdu hodně fotíte, energie mizí fakt rychle:-)

Tady jsou mé tipy:

1. Lunatik TAKTIK – už když jsem o něm psal poprvé ZDE, ozvala se mi spousta kolegů, že to je přesně ten typ pouzdra, který na trhu chyběl.

Taktik pouzdro foto 1Outdoorový a přitom designově vydařený. Ano, vývojář Scott Wilson z Chicaga, který je jeho autorem, se vážně trefil.  A taky na sebe strhnul velkou pozornost při své tehdejší prezentaci na webu pro startupy Kicstarter. Na trhu je řada velmi slušných outdoor obalů. A jsou na vysoké úrovni. TAKTIK je ale k tomu všemu navíc krásný. Není to zkrátka ta “pancéřová cihla”, co vám dovolí s iPhonem jen zatloukat hřebíky:-) A teď dobrá zpráva. Jak už jsem napsal, na trhu se objevila verze pro iPhone 5. Ovšem POZOR ! Už je dostupná i v rámci naší země! Teda, přesněji u sousedů na Slovensku. Je to “za rohem”, doprava zdarma, a ke všemu nemusíte ukecávat známého, aby vám novinku přivezl z USA. Takže, aniž bych chtěl zmiňovanému prodejci na Slovensku dělat cíleně reklamu, zaslouží si to! Najdete ho ZDE. Přímo v ČR jsem ještě nikoho neobjevil:-( Poděkování kolegům ze Slovenska !!! A kamarádovi Radkovi Pokornému za skvělý tip.

Dodám jen, že cena je v přepočtu slušná. A k dispozici mají slovenští chlapci nejen model pro iPhone 5, ale i starší 4/4S. Jo !

2. Mophie Juice Pack HELIUM – správně, můj oblíbenec z dob, kdy jsem měl iPhone 4 a trápil mě v terénu nedostatek “šťávy”:-)

Mophie Juice pack Helium for iPhone 5Respektive, tehdy jsem si pořizoval jeho předchůdce. A dodnes na něj rád vzpomínám. Článek o něm najdete ZDE. Mophie sice není designově tak okatý a lákavý-dominují mu nenápadné, hladké linie. Má ale jednu obrovskou výhodu – energii navíc. A to doslova ! Celkem hodně jsem ho využíval při focení, ale i brouzdání do síti. Nebo poslechu hudby. A tyhle radosti prostě baterku iPhonu doslova pohltí. Novinka Helium pro verzi iPhone 5 je už rovněž k dostání v ČR. Najít ho můžete třeba na českém shopu ZDE. I tady je cena, beru-li v potaz tu v USA,  přijatelná. Dodám jen, že i Mophie plní díky své konstrukci a použitým materiálům částečně funkci “ochránce” vašeho krasavce. Troufám si ale tvrdit,  že ve srovnání s Taktikem by nicméně tahle “energetická placka”   neobstála:-) iPhone je sám o sobě krásný. A tenký. Jenže to je třeba pro mě osobně trochu problém při pohodlnějším focení. Mám větší ruce a potřebuji mít takt nějak ten kontakt s přístrojem trochu více pod kontrolou:-) O ochraně ani nemluvě. A jaký model pouzdra jste pro fotografování nebo běžné používání zvolili vy ? Máte nějaký tip ? Podělte se o něj v diskusi s ostatními ? Díky:-)