Fisheye Pro app – rybí lomografie

UPDATE !!!!  Takhle app je dočasně – na velmi krátkou dobu VE SLEVĚ !!! Místo 2,39,– zaplatíte nyní 1,79,- eur !!!

Jen jsem dopsal novinku o netradiční aplikaci Video in video a hned tu máme další, doposud nevídaný styl app. Tentokrát kombinaci dvou mnoha z vás jistě známých technik – fisheye (rybí oko) a lomografie (nebo, chcete-li, lomography).  Pokud vám ani jeden z těchto fotografických postupů nic neříká, tak potom (bez ukážky) zpátky do školních lavic a fotokroužků !!! 🙂 V app Fisheye Pro – Lomo Fisheye Camera With Old Film (příšerně dlouhý název…uf…) najdete oba výše zmiňované postupy zpracování obrazu a ocitnete se tak ve dvou rovinách, které můžete díky iPhonu nádherně kombinovat.

Pokud jste doposud vážně o zkreslení rybího oka (nazývají se tak objektivy, které v běžné  fotografii dovolují deformaci obrazu v extrémních úhlech, například 170 stupňů) neslyšeli, je na čase to napravit.

Ostatně, právě s tímto “zakulaceným formátem” a se zkreslením pod úhlem 170 stupňů počítejte i u téhle app. Kromě toho si ve své fantazii vzpomeňte na dnes již kultovní plastové fotoaparáty (ano, takové ty praskající krabičky, co připomínají dětské hračky) a v ideálním případě starší modely kinofilmů. To vše promíchejte, zatřepejte a máte tu nástroj v podobě app pro iPhone, která všechny tyhle prvky dokáže kombinovat. K dispozici máte 7 různých filmů ( LOTOCOLOR 1920, LOTO400, SEPIA 200, Tri-X 400, X-pro 200, Sakura a Kodachrome), dále 5 různě barevných blesků a dvě verze objektivů.

Rozhraní aplikace je vytvořeno čistě, přehledně a jasně podle “skutečných” plastových předloh:-) Rychle se v něm zorientujete a brzy pochopíte, že ovládání je opravdu snadné. Hezky je zpracována jednoduchá galerie, k dispozici jsou i ikony pro sdílení pomocí  Twitteru, Facebooku, Flickru a emailu. Aplikace pracuje s co nejvyšším možným rozlišením daného typu iPhonu, který používáte. Vcelku příjemné je, že zkreslit do efektu rybího oka s filtry ve stylu lomo můžete i fotografie, které máte uložené z jiných focení v galerii iPhonu Camera Roll.

A teď malý náraz do zdi, který mnohé z vás nepotěší – cena. Zatímco vše ostatní lze pochválit, s cenou se, tvůrci netrefili. Nastavili ji na částku 2,99,- eur, což je v tomto případě ne nesmyslné, ale mírně přemrštěné. Takže, je to na vás. Pokud milujete lomo styl a fisheye techniku k tomu, určitě si tuhle app zamilujete a stojí za to do ní investovat. Pokud ale máte pocit, že je to ptákovina, případně, že vás to brzy omrzí, kupte si raději dvě až tři  jiné, pro vás přínosnější app. Jestli budu mít chvilku čas, přinesu v samostatném příspěvku několik fotek pořízených touhle novinkou. Pro nerozhodnuté:-) Viz Odkaz na App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/fisheye-pro-lomo-fisheye-camera/id527838353?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]