3RDi Kit – nový iPhone grip i s objektivy

Nápadů a pokusů, jak proměnit iPhone v “modul” kompaktního fotoaparátu, nebo alespoň v něco, co ho připomíná, už tu byla spousta. Některé zůstaly ve fázi konceptu, jiné časem zkrachovaly, další stále žijí a návrháři i iPhone fotografové s nimi experimentují. Nyní se o pozornost nás, jablečných fotografů, uchází další novinka – 3RDi Kit. Objevil se tradičně na slavném webu pro startupy Kickstarter a stojí za ním parta vývojářů z Knight Vision Studio LLC v americkém Seattlu, který založil fotograf Ethan Knight. Předesílám, že novinka je ve fázi vývoje a návrhu. Hotový je pochopitelně i prototyp a nyní už jen záleží na tom, jestli se uchytí a získá odpovídající finanční podporu nebo přímo zapáleného investora. Cílová suma na rozjezd výroby přitom není nijak malá, Knight nasadil laťku na 150 000 dolarů. Uf:-)

A co vlastně 3RDi Kit přináší. V první řadě je to kvalitní pouzdro pro iPhone s odnímatelným gripem, který slouží zároveň jako “úschovna” objektivů. Ty by se měly v setu objevit dva – širokoúhlý a tradičně populární fish eye (rybí oko).  Kromě toho se tvůrci rozhodli zpestřit nabídku o originální polarizační filtr. Pokud někteří z vás netuší, jaké výhody tenhle doplněk ve fotografi má, mrkněte na odkaz Wikipedie. Další, pro spoustu fotografů zásadní pomůckou v sadě je Flip Cover/Screen protector, tedy kryt zadní části iPhonu, který má chránit váš přístroj proti poškození nebo napomáhat při odstínění světla (například při natáčení videí). Celková konstrukce dovoluje iPhone zcela zapouzdřit do ochranné a funkční slupky, která vám bude tvarem připomínat spíše malý, extravagantní kompatní fotoaparát. Volba materiálů by měla bez problémů dovolit i náročnější zacházení nebo například nošení přístroje na popruhu pověšeném na krku.

Ale to není zdaleka vše. Grip pro uchycení má v horní části i “sáňky” pro další příslušenství, například světlo nebo externí mikrofon. To se může zalíbit nejen fotografům, ale i videoblogerům a filmařům, kteří rádi zkoušejí tvořit právě iPhonem. A na kolik si vlastně tohle všechno autoři cení ? Odhadovaná cena za celý set je nyní 230,- amerických dolarů.

Pokud se nápad uchytí, Knight slibuje, že by se 3RDi Kit mohl objektiv na trhu v prodeji letos na podzim. Více se o celém projektu můžete dočíst přímo na profilu Kickstarter TADY.

Osobně mu fandím a držím palce. A co vy ? Jaký máte názor na podobné příslušenství pro fotografování a natáčení videí iPhonem ? Mají smysl ? Toužíte po některém z nich, případně, čekáte na to, až vás konečně zaujme ten pravý doplněk, který jste si vysnili ??? Diskutejme o tom  !!! 🙂

ODKAZY na další podobné projekty ve fázi konceptů nebo realizace:

Olloclip – populární a minimalistický set objektivů, který dovoluje lepší obrazové výsledky a iPhone přetváří spíše v kompakt jen okrajově. Vyrábí se a dobře prodává.

Schneider iPro Lens – legendární výrobce objektivů pro profesionální fotografy představil svůj koncept pouzdra a setu objektivů vloni v listopadu. A jak slíbil, začal ho i vyrábět. Jedná se o vyšší třídu příslušenství, čemuž odpovídá i cena – 199,- dolarů. Letos k základní sadě přidal i teleobjektiv. Viz. Článek ZDE.

Red Popa – designérsky skvěle navržený grip, který se stal vloni hitem. Bohužel, jen dočasně. Jeho tvůrci před několika týdny oznámili ukončení projektu a výroby dalších kusů. Viz. Článek ZDE. Velká škoda:-(

Belkin LAC Grip – nedávná novinka od americké společnosti Belkin sice není tak designově vymazlená, ale rozhodně praktická. V současné době se prodává už i v ČR. Objednat si ji můžete třeba v Alza shopu. Aktuálně bohužel není produkt skladem.  P.S. Zhruba do dvou týdnů ale přinesu jeho podrobný test.

Gizmon – spíš taková kuriozita z ne příliš povedeného plastu. Ale vyrábí se a prodává. A to i s objektivy, které lze měnit.

Phocus – nedávná novinka, která vychází z původního příslušenství Bubo Owle.  Ten se později proměnil na mCam Lite. Část autorů se ale podle všeho trhla od společnosti ALM a navrhla právě Phocus. Ten se prodává za 99,- , zatímco mCam Lite vyjde na 160,- dolarů.

Lens Dial – poněkud extravagantní kousek, který přinesl na trh originální nápad, jak měnit rychle objektivy na iPhonu. Vyrábí se a prodává.

iShuttr – projekt, který usiloval o přízeň rovněž na webu Kickstarter. Bohužel nezískal odpovídající podporu a dodnes nebyl realizován.

iCAM – velmi povedený a hojně diskutovaný projekt z italského designérského studia ADR. Pokud by se tahle věcička objevila skutečně na trhu, osobně si myslím, že to bude trhák. Zatím se jedná stále jen o koncept.

Leica i9 – no a tohle je láska na první pohled. Srdce všech fotografů, kteří nosí ve své kapse také iPhone, musí při pohledu na tenhle koncept zaplesat. Stojí za ním designéři ze studia Black  Design Associates a pokud by se ho povedlo někdy realizovat, stála by tahle unikátní libůstka mezi 900,- až 1200,- dolary. Ale přiznejte se bez mučení, kdo z vás by ji nechtěl ?