Jak na panorama v iPhonu

Tento článek vám sdělí jednoduchý trik, jak přepnout směr pořizování panoramatické fotografie v nativní aplikaci Fotoaparát.

 

V panoramatickém režimu lze pořídit záběr až 240 stupňů tak, že pohybujete iPhonem kolem vaší osy ve směru šipky, která se vám zobrazuje. Ve výchozím nastavení je začátek panoramatické fotografie vždy zleva. Tento směr jde ale jednoduše změnit i na zprava doleva.

 

Jak přepnout směr

1 – Spusťte fotoaparát na vašem iPhonu

2 – Přejděte v dolní nabídce doleva a vyberte volbu Panorama

3 – Chcete-li přepnout směr pořizování panoramatické fotografie, klikněte na ikonu šipky. Stejným postupem se vrátíte do pořizování opačným směrem.

IMG_1616

 

IMG_1617

 

 

Něco o panoramatické fotografii

iOS vytváří panoramatickou fotografii tím, že zachytí sérii snímků, které následně spojí do výsledné fotografie s vysokým rozlišením. Vytváření panoramatické fotografie není podporováno v režimu na šířku, ale vertikální panorama můžete jednoduše vytvořit tak, že otočíte přístroj do polohy na šířku, pak kliknete na spoušť a držíte šipku na lince. Hodí se například při pořizování fotografie stromu.

Panoramatické fotografie jsou podporovány až do rozlišení 43 megapixelů u páté a šesté generace iPodu Touch, iPadu Air 2, iPadu Mini 4, a iPhonu od modelu 4s a vyššího. Na poslední generaci iPhonu 6s a 6s Plus, jsou vlivem většího rozlišení fotoaparátu panoramatické snímky podporovány až do rozlišení 63 megapixelů.

Vaše názory a zkušenosti s panoramatickou fotografií nám můžete napsat do komentářů pod článkem. Přečtěte si také o panorama New Yorku focené iPhonem 6 od Jana Březiny.

Zdroj: iDownloadBlog