Olloclip začne v červnu prodávat objektivy pro iPhone X. Nakupovat musíte u Applu

Jak Olloclip slíbil, tak také udělal a 1. května představil sadu jeho předsádek pro telefon iPhone X. A navíc zlevnil řešení pro ostatní iPhony. Nakupovat však musíte k Applu.

Společnost Olloclip se zmínila o vývoji řešení předsádek pro mobilní telefon iPhone X již v lednu letošního roku. Od té doby ale bylo ticho po pěšině. Až do teď. Díky rozdílnému řešení umístění objektivů tak museli vývojáři kompletně předělat nejen uchycení na telefon, ale také samotný tzv. Connect systém.

Ten byl použit už ve variantě pro modely 7/8 a 7/8 Plus, kdy lze objektiv velice jednoduše z těla vyjmout a sestavit si takovou sadu, jakou potřebujete. Ta předchozí však s tou pro modely X kombinovat nepůjdou a to kvůli umístění LED mezi objektivy u top modelu Applu. Předsádku budete moci používat i s krycím sklem na displeji, a také s ní půjde fotografovat a natáčet videa čelní kamerou.

Olloclip

Mnoho povyku pro nic?

Hlavní změna je tedy jen taková, že se upravilo hlavně tělo, jenž drží čočky. I jeho držák můžete stále rozložit do miniaturního stativu. Objektivy jsou k dispozici všechny staré známé a osvědčené, žádné překvapení se tak nekoná.

Chcete-li si pořídit sadu Mobile Photography Box Set, který obsahuje Super-Wide objektiv (120stupňový úhel záběru), objektiv rybí oko (180stupňový úhel záběru) a 15× macro,vyjde vás na 99,99 dolarů. K dispozici budou ještě Ultra-Wide objektiv (155 stupňů), telefoto (2× optické přiblížení) a 7, 14 a 21× makro.

Olloclip však uzavřel svůj on-line obchod a nakupovat tak musíte jen u Applu (zatím) a to buď v jeho kamenných Apple Storech nebo on-line. Novinky pro iPhone X budou dostupné od června tohoto roku. Zároveň s nimi začne Olloclip (a Apple) prodávat zlevněné verze předchozí generace.

Ceny se budou pohybovat od 59,99 do 79,99 dolarů. Největší novinkou bude v tomto ohledu to, že si budete moci pořídit jen jeden Connect objektiv. Snadno si tak sestavíte přesně takovou sadu, jaká vám vyhovuje.

Zdroj: MacRumors.com