Fotoaplikace Photo Quality Check: Strážce ostrosti vašich fotografií

Možná se vám to už taky přihodilo: Vyfotili jste iPhonem záběr, který se vám při zobrazení na displeji zdál natolik skvělý, že jste se rozhodli ho vytisknout na fotopapír. Jenže… Najednou to nebylo ono. Jednoduše nebyl dost ostrý. A přišlo zklamání. Těmhle nemilým překvapením je definitivně konec. Alespoň pokud si zvyknete používat aplikaci Photo Quality Check, která se může stát skvělým  “strážcem” ostrosti vašich fotografií. A to nejen těch, které pořídíte mobilem.

fotoaplikace Photo quality check hlavni

Funkci zvětšování fotografie tažením prstů od sebe partně znáte. Není to nic těžkého a pro základní, rychlou kontrolu, jestli se fotka povedla, to stačí. Ale… Co když chcete víc ? Jistě, některé aplikace používají funkci touch zoom, která zvětší váš snímek pouhým dotykem na displej. Ovšem tvůrci Photo Quality Check se rozhodli jít ještě dál. Obě možnosti zvětšování obrázků “na detail” zkombinovali a dali tak fotografům do ruky (nebo spíš do iPhonu, že jo…) velmi příjemný nástroj. Ruku na srdce. Někdy se nám záběr zkrátka nepovede. Nebo alespoň nemáme hned jistotu, zda je ideálně ostrý. A Photo Quality Check nám to ukáže.

fotoaplikace Photo Quality Chech foto 2

Kromě kontroly ostrosti tu máme ještě jednu doplňkovou, ale příjemnou funkci. A sice posouzení kvality dat obrázku ve vztahu k případné kvalitě tisku na papír, respektive fotopapír v laboratoři nebo na domácí tiskárně. Aplikace totiž disponuje jednoduchou tabulkou, která vám okamžitě napoví, jaká data vámi vybraný snímek má, a s jakou velikostí (formátem) tisku můžete počítat.

V nastavení si zvolíte buď 150 dpi (standard pro digitální inkoustový nebo laserový tisk) a nebo 300 dpi (používá se tradičně pro ofsetový tisk). App vám podle volby dpi doporučí vhodný rozměr (plochu) papíru. Takto “změřit” si můžete nejen snímky, které pořídíte kamerou aplikace, ale i jakékoliv další, uložené v galerii Camera Roll.

Photo Quality Check je podle mě skvělý pomocník. Nevím jak vy, ale já jsem si tuhle app doslova vysnil:-) Ke stažení je za 1,79 eur. Viz Odkaz do App Store.[appstore id=”679370701″ store=”CZ” style=”infobox”]