Holga 3D objektiv pro iPhone – další kuriózní hračka, která potěší

Kuriózní doplněk, který dovoluje ve spojení s iPhonem snímat obraz ve 3D, uvedla na trh značka Holga, která je známým tvůrcem a propagátorem žánru LOMO, respektive LOMOGRAFIE. Není to první příslušenství, které se v režii konstruktérů známých plastových fotokrabiček ve spojení s iPhonem objevilo. Už dříve oslovili zákazníky z řad iPhone fotografů pouzdrem s poněkud nešikovným názvem Lens Filter Kit SLFT-IP4. Článek o něm si můžete připomenotu TADY.

Holga 3D lens foto 2

Nyní je tu další „kousek“, který se snaží oslovil milovníky formátu 3D. Ona je to spíš taková napodobenina skutečného 3D, ale proč ne. Nevím, nakolik bude zrovna tahle věcička populární. Mě osobně 3D ve fotografii moc neoslovuje, nicméně mnoha „hračičkům“ může tenhle ryze amatérský doplněk udělat velkou radost. Holga 3D Lens Set pro iPhone posouvá iPhone fotografii trochu jinam.

Holga 3D lens foto 1

Zařízení umí zaznamenat tzv. Stereogram, který při prohlížení pomocí speciální boxu evokuje iluzi 3D zobrazení. Tahle technika není žádnou novinkou. Výrobce ji každopádně využil a svezl se tak na vlně popularity právě formátu 3D.Doplněk můžete použít pro iPhone starší generace (4/4S), ale i novější 5/5S a 5C. K telefonu ho připevníte ukotvením do speciálně tvarovaného pouzdra pomocí magnetu.

Holga 3D lens foto 3

Kromě fotografie umí zaznamenat i video. Bohužel netuším, jak kvalitní je finální obrazový výstup sledovaný právě s iluzí 3D zobrazení. Na domácím trh jsem tuhle hračičku zatím nenašel v nabídce žádného z tradičních prodejců. V zahraničí si ho můžete objednat třeba ZDE. Vyjde na 44,- amerických dolarů bez poštovného.