Glaze – po update a dočasně zdarma

Update, který přináší řadu zajímavých novinek, provedli vývojáři z The 11ers u “malířské” aplikace jménem Glaze, o níž jsem psal poprvé koncem letošního srpna TADY. Bonusem navíc je potom zpráva, že po úpravách aplikace ji tvůrci nabízejí do pátku, tedy zítřka, ke stažení zcela ZDARMA.  V aktualizované verzi téhle univerzální app, která funguje jak pro iPhone a iPod Touch, tak pro tablet iPad, se dočkáte mimo jiné vylepšení rozlišení pro snímky, které chcete pomocí Glaze editovat. Nově tahle app dovoluje uživatelům tvořit s fotografiemi do velikosti až 8 megapixelů (u fotek z přístrojů jako iPhone a iPad), u jiných dat dokonce dovoluje pracovat s rozlišením až do 21 megapixelů. Kromě toho se v nabídce objevuje 30 nových stylů (efektů), přičemž 6 je v základu zdarma, dalších 24 si můžete dokoupit.

Glaze  je podle mě jedním z povedenějších nástrojů, který se hodně vizuálně přibližuje “klasickým” malířským postupům zpracování obrazu.
Spíše, než v iPhonu, bych doporučoval si s ním pohrát na větší ploše, tedy v iPadu. Má pěkné rozhraní, rychlou odezvu, a plnou škálu přednastavených efektů pro zkreslení. Pro rychlé kreativní úpravy můžete používat i funkci náhodné volby. Zkrátka legendární tlačítko „kouzelné kostky“, které to jednoduše vybere za vás. Aktuálně si můžete app stáhnout bezplatně pro iPad a iPhone. Viz Odkaz do App Store.[app url=”https://itunes.apple.com/cz/app/glaze/id521573656?mt=8&ign-mpt=uo%3D4″]